امام جمعه و جماعت مسجد جامع شهرک بوکان
صبر حضرت ایوب تا حدی بودکه امروزه سمبل و الگوی صبر و استقامت برای همه افراد می‌باشد
وی ادامه داد: حضرت ایوب سال‌ها مورد آزمایش خدا قرار گرفت و در تمام این مدت جز شکرگزاری خدا حرفی به زبان نیاورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا عبداله اسعدی امام جمعه و جماعت مسجد جامع شهرک بوکان گفت: فردی که در مقابل گرفتاریها و مصائب بسیار شدید، مقاوم و صابر بود حضرت ایوب بود که از پیامبران بزرگ الهی می‌باشند و خدا به سبب مقام والایش او را بنده خود نامیده و بنده‌ای صابر خواند.

ماموستا عبدالله اسعدی گفت : صبر ایشان تا حدی بوده که امروزه سمبل و الگوی صبر و استقامت برای همه افراد می‌باشد.

وی ادامه داد: حضرت ایوب سال‌ها مورد آزمایش خدا قرار گرفت و در تمام این مدت جز شکرگزاری خدا حرفی به زبان نیاورد.

وی گفت:خداوند متعال می فرمایند: وَ اذْکُرْ عَبْدَنا أَیُّوبَ إِذْ نادی‏ رَبَّهُ أَنِّی مَسَّنِیَ الشَّیْطانُ بِنُصْبٍ وَ عَذابٍ. ارْکُضْ بِرِجْلِکَ هذا مُغْتَسَلٌ بارِدٌ وَ شَرابٌ. وَ وَهَبْنا لَهُ أَهْلَهُ وَ مِثْلَهُمْ مَعَهُمْ رَحْمَهً مِنَّا وَ ذِکْری‏ لِأُولِی الْأَلْبابِ. وَ خُذْ بِیَدِکَ ضِغْثاً فَاضْرِبْ بِهِ وَ لا تَحْننَثْ إِنَّا وَجَدْناهُ صابِراً نِعْمَ الْعَبْدُ إِنَّهُ أَوَّابٌو به خاطر بیاور بنده ما ایوب را ، هنگامی که پروردگارش را خواند (و گفت: پروردگارا!) شیطان مرا به رنج و عذاب افکنده است. (به او گفتیم:) پای خود را بر زمین بکوب! این چشمه آبی خنک برای شستشو و نوشیدن است! و خانواده‌اش را به او بخشیدیم و همانند آن‌ها را بر آنان افزودیم، تا رحمتی از سوی ما باشد و تذکری برای اندیشمندان. (و به او گفتیم:) بسته‌ای از ساقه‌های گندم (یا مانند آن) را برگیر و با آن (همسرت را) بزن و سوگند خود را مشکن! ما او را شکیبا یافتیم چه بنده خوبی که بسیار بازگشت کننده (به سوی خدا) بود.!

ماموستا عبدالله اسعدی بیان کرد: در طول مدتی که خداوند حضرت ایوب را با بلاهای مختلف آزمایش می‌کرد. همسر او به او وفادار مانده بود و با کار کردن در خانه مردم درآمد ناچیزی به دست می‌آورد و زندگی دونفری‌شان را می‌گذراند.

وی در ادامه گفت: ای نمازگزاران عزیز سعی کنید در زندگی روزمره ی خودتان صبر پیشه کنید که خداوند همیشه با مومنین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست