امام جمعه پیرانشهر
صداقت، قناعت، ایمان و تقوا و مشورت در خانواده‌ها حاکم و از طمع‌کاری، بیکاری و رزایل اخلاقی برحذر باشند
ماموستا محمودی به 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: بعداز پایان جنگ تحمیلی در 26 مرداد آزادگان که سال ها در اردوگاه های رژیم صدام زحمات و شکنجه ها را تحمل کرده بودند سر افرازانه به میهن اسلام بازگشتند که این روز مبارک را به این عزیزان تبریک می گوییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پیرانشهر به امامت ماموستا مصطفی محمودی اقامه گردید.

ماموستا محمودی ضمن توصیه نفس خود و نماز گزاران به تقوی و پرهیز از گناه با استناد به آیات کلام الله مجید و احادیث پیامبر گرامی اسلام (ص) ازدواج و تشکیل خانواده را از امورات مهم در دین اسلام و یک امر واجب الهی برشمرد وگفت: بدون تشکیل خانوده هیچ جامعه ای از نظم و انضباط برخوردار نیست و به اهداف مورد نظر خود نخواهد رسید.

وی آرزوی فطری ، ادامه نسل ، تربیت فرزندان ، تامین غریزه جنسی ، تعاون و همکاری زن و مرد ، انس و الفت ، محبت بین جامعه را از مهمترین منافع ازدواج و تشکیل خانواده نامبرد وافزود: برابر آیات قرآن مجید زن و مرد لازم و ملزوم همدیگر و برای هم لباس و پوشاک هستندکه عیبهای همدیگر را می پوشانند.

خطیب نماز جمعه با اشاره به وظایف زن و مرد در خانواده بیان کرد: باید صداقت، قناعت، ایمان و تقوا و مشورت در خانواده‌ها حاکم و از طمع‌کاری، بیکاری و رزایل اخلاقی برحذر باشند و هریک به وظایف خود عمل تا منجر به جدائی ، طلاق و از هم پاشیدگی خانواده نگردد.

محمودی به ۲۶ مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اشاره کرد و گفت: بعداز پایان جنگ تحمیلی در ۲۶ مرداد آزادگان که سال ها در اردوگاه های رژیم صدام زحمات و شکنجه ها را تحمل کرده بودند سر افرازانه به میهن اسلام بازگشتند که این روز مبارک را به این عزیزان تبریک می گوییم.

وی در ادامه با تبریک عید غدیر خم که در این روز مبارک پیامبر گرامی اسلام (ص) با ۱۲۴ هزار صحابه از حجه الوداع به طرف مدینه منوره برمی گشتند در محل غدیر خم خطبه ای ایراد و در این خطبه علاقه و محبت خود را نسبت به حضرت علی (ع) اظهار و فرمودند : من کنت ملاه فهذا علی مولاه

انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست