امام جمعه و جماعت محله کهنه خانه پیرانشهر
صداقت و راستگویی بارزترین خصوصیات پیامبران الهی در دعوت مردم به سوی خدا بوده است
ماموستارحیمی صداقت و راستگویی را از اخلاق فاضله خواند و تصریح کرد: در بین مردم صداقت و راستگویی در همه زمینه ها اعم از عبادات ، اعمال خیر ، بازار کسب و کار ، وفای به عهد و ....... بوجود آید و مردم از دروغگویی ، خلاف وعده  و خیانت در امانت که از نشانه های انسان منافق است دوری کنند تا در آرامش کامل زندگی دنیوی را سپری و در آخرت نیز به وسیله اعمال خود که بارزترین آن صداقت و راستگویی است به آنچه خداوند برایشان مهیا نموده که بهشت است برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی، ماموستا علی رحیمی امام جمعه و جماعت محله کهنه خانه پیرانشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته در رابطه با صداقت و راستگویی گفت: صداقت و راستگویی بارزترین خصوصیات پیامبران الهی در دعوت مردم به سوی خدا بوده و خداوند با صادقان و راستگویان است.

وی با بیان حدیثی از حضرت رسول  (ص) اشاره کرد و گفت: صداقت و راستگویی ریشه و اساس ایمان و زینت انسان است و انسان راستگو همیشه در آرامش خواهد بود و در روز آخرت صادقان و راستگویان از همه به پیامبر (ص)  نزدیکتر هستند.

وی به نماز گزاران توصیه نمود: که از دروغ پرهیز کنند چون وقتی انسان عادت به دروغ گفتن کرد به هیچ عنوان نمی تواند آن را ترک نماید پس صادق و راستگو باشید حتی اگر به ضرر خودتان نیز باشد.

در ادامه ماموستارحیمی صداقت و راستگویی را از اخلاق فاضله خواند و تصریح کرد: در بین مردم صداقت و راستگویی در همه زمینه ها اعم از عبادات ، اعمال خیر ، بازار کسب و کار ، وفای به عهد و ……. بوجود آید و مردم از دروغگویی ، خلاف وعده  و خیانت در امانت که از نشانه های انسان منافق است دوری کنند تا در آرامش کامل زندگی دنیوی را سپری و در آخرت نیز به وسیله اعمال خود که بارزترین آن صداقت و راستگویی است به آنچه خداوند برایشان مهیا نموده که بهشت است برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست