امام جمعه موقت سنندج
ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه
امام جمعه موقت سنندج بر ضرورت احساس مسئولیت احاد مردم در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید کرد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، بر ضرورت نهادینه‌کردن فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تاکید و اظهار کرد: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در کنار جلوگیری از افزایش منکرات موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ گذشت و بخشش در بین مردم خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مدارا و گذشت در بین مردم از دیگر نیازهای امروز جامعه ما است، مسلمانان بعد از یک ماه عبادت و روزه‌داری باید نسبت به هم‌نوعان خود گذشت داشته باشند.

امام جمعه موقت سنندج با تاکید بر ضرورت احساس مسئولیت در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه، اذعان داشت: ایجاد حس نوع‌دوستی و کمک به افراد نیازمند نشانه پذیرش طاعات و عبادات انسان مسلمان بعد از یک ماه روزه‌داری است.

ماموستا حسینی اضافه کرد: اگر برنامه‌ای در جامعه به دنبال ضعف دین، انحراف جوانان و ترویج ناهنجاری در جامعه است باید نسبت به آن واکنش نشان داده و با بی‌تفاوتی از کنارش عبور نکنیم.

به گفته وی، تنها هدف مسلمان واقعی در انجام عبادت رضایت حق‌تعالی است و برای دستیابی به این مهم انجام دستورات دین را به صورت کامل رسالت خود می‌داند.

امام جمعه موقت سنندج به برکات بخشش و عفو دیگران هم گریزی زد و گفت: انفاق و بخشش نه تنها چیزی از انسان نمی‌کاهد، بلکه اجر و پاداشی بزرگی را به خاطر آن از خداوند تبارک و تعالی دریافت می‌کند.

ماموستا حسینی در ادامه ضمن تبریک عید فطر با بیان اینکه برگزاری محافل جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در مسجد جامع جای تقدیر دارد، گفت: نتیجه عبادت در ماه مبارک رمضان عدم بازگشت به گناه، گذشت انسان‌ها نسبت به یکدیگر مشروط بر رعایت امر به معروف و نهی از منکر و ادامه خیرات و حسنات و خدمات به فقرا و مساکین است.

وی تصریح کرد: ماه رمضان مانند مدرسه‌ای است که انسان‌ها با تربیت در این مدرسه به سمت خصلت‌های خوب سوق داده شده و از خصلت‌های بد و ناپسند دوری می‌کنند.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه عید رمضان، روز بیداری است، گفت: هر وقت انسان در روز بیداری قرار گرفت خداوند او را به منزل توحید هدایت می‌کند و ملاقات با خود را نصیبش می‌سازد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست