مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان کردستان
ضرورت استفاده از ظرفیت روحانیون برای ترویج فرهنگ مهارت‌آموزی در کردستان
مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان کردستان با اشاره به نقش روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون و اقشار تاثیرگذار برای ترویج و توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در استان ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از  کردستان، سیدجمیل احمدی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج از راه‌اندازی نهضت مهارت‌افزایی به عنوان یکی از مهم‌ترین سیاست‌های سازمان فنی و حرفه‌ای در کشور نام برد و اظهار کرد:  توسعه  آموزش‌های فنی و حرفه‌ای زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری است.

وی با بیان اینکه شعار امسال سازمان فنی و حرفه‌ای را نهضت مهارت‌افزایی است، گفت: آمادگی داریم تا افرادی که دارای نوعی مهارت هستند، زمینه شکوفایی آنها را فراهم کنیم.

به گفته وی، مشارکت اجتماعی مردم برای رفع مشکلات و استفاده از ظرفیت‌های موجود امری ضروری است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان از ۳۱ تیرماه تا ۶ مرداد ماه به عنوان هفته مهارت نام‌گذاری شده است، اذعان کرد: در طول این هفته از کارآفرینان برتر کشور که موجب ایجاد کسب و کار برای خود و دیگران شده‌اند، تقدیر می‌شود که یکی از این افراد از شهرستان بانه است.

احمدی از توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاها خبر داد و گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی در روستاهای با هدف توانمندسازی اقتصادی و رفع مشکل بیکاری از اولویت‌های مهم فنی و حرفه‌ای در استان است.

وی اظهار کرد: برای تمام روستاهای استان نیازسنجی آموزشی با همکاری دهیاران انجام شده و الان تا شعاع ۴۵ کیلومتری بحث آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها در حال انجام است.

مدیرکل سازمان فنی و حرفه‌ای استان کردستان با اشاره به نقش روحانیون به عنوان منادیان فکری جامعه گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون و اقشار تاثیرگذار برای ترویج و توسعه فرهنگ مهارت‌آموزی در استان ضروری است.

وی اضافه کرد: اگر دنبال این هستیم که مشکل بیکاری را ریشه‌کن کنیم باید آموزش در بین دانش‌آموزان را به صورت جدی دنبال کنیم که در این راستا طرح ایران‌مهارت در استان اجرایی شده و دانش‌آموزان همزمان با تحصیل زیرپوشش آموزش‌های مهارتی قرار می‌گیرند.

احمدی اظهار کرد: یکی از اقدامات بسیار خوبی که در استان کردستان به همت استاندار و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای انجام شده، آغاز آموزش‌های پروژه‌محور به عنوان پایلوت در کردستان است که در تقویت نیروی کارگری تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی افزود: این کار می‌تواند نقش مهمی در ساماندهی و اعتبار بخشی به نیروی ساختمان در استان داشته باشد.

وی اذعان کرد: زمانی می‌توانیم به نحو احسن از این ظرفیت‌های ایجاد شده در این حوزه بهره‌ بگیریم که مشارکت اجتماعی وجود داشته باشد.

احمدی گفت: امکاناتی که در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی در استان فراهم است در حد کشورهای توسعه یافته است

احمدی با اشاره به اینکه شرکای کاری از دیگر سیاست‌های فنی و حرفه‌ای در کنار مشارکت اجتماعی است، گفت: واحدهای صنفی نیازمند نیروهای ماهر هستند یکی از برنامه‌های امسال ما تامین نیروی کاری بسته به نیاز بازار کار است.

وی اضافه کرد: عدالت اجتماعی با این تعبیر که تمام اقشار جامعه باید از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بهره‌ بگیرند و در این راستا گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رشته‌های مختلف فراهم شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان به فعالیت ۱۳۴ مرکز مهارتی آزاد در استان گریزی زد و گفت: این مراکز در کنار ظرفیت‌های دولتی توانسته است بخش قابل توجهی از مردم استان را زیرپوشش خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای قرار دهند.

وی عنوان کرد: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با توجه به نیاز بازار کار و ظرفیت‌های استان در زندان‌ها و پادگان‌ها و سایر محیط‌ها ارائه می‌شود تا افراد بعد از اتمام سربازی و یا اتمام محکومیت زندان بتوانند جذب بازار کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست