عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت
ضرورت استمرار تاسیس مراکز تخصصی در داخل و خارج از کشور برای معرفی اسلام
عضو دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت بر ضرورت استمرار تاسیس مراکز تخصصی در داخل و خارج از کشور برای معرفی اسلام ناب تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمدامین راستی در نشست تخصصی نخبگان حوزه و دانشگاه که در کتابخانه امام خامنه‌ای سنندج برگزار شد، اظهار داشت: ضرورت وجود یک مرکز اسلامی مانند جامعه المصطفى العالمیه برای فقه شافعی در کردستان به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و نزدیکی به کردستان عراق، ترکیه و سوریه بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: لازمه پیشرفت و ترقی هر جامعه‌ای وجود قانونی مانند قانون اسلام است تا نیازهای انسان را برطرف کند.

ماموستا راستی در ادامه خاطرنشان کرد: تنها قانون و حکومتی می‌تواند جوابگوی فطرت انسان باشد که بر اساس اسلام و تبعیت از خداوند و پیامبران الهی بنیان نهاده شده است.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه به پیروزی امام خمینی بر استکبار و پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: دین اسلام جهانی است و شکی وجود ندارد که روزی پرچم اسلام در دنیا به اهتزاز در خواهد آمد.

وی افزود: متاسفانه مشکلی که در کردستان با آن روبه‌رو هستیم صدور فتاوا توسط افرادی است که حتی در حوزه حضور نداشته‌اند و موجب تشویش اذهان عمومی می‌شوند.

ماموستا راستی به مهاجرت جوانان اهل سنت برای یادگیری علوم دینی به دیگر کشورهای اسلامی گریزی زد و گفت: با وجود دانشگاه‌های دینی مانند جامعه المصطفى العالمیه می‌توانیم از این امر که گاها برای کشور مخرب نیز هست جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: باید تاسیس مراکز تخصصی در داخل و خارج از کشور را برای معرفی اسلام ناب را ادامه دهیم.

امام جمعه موقت سنندج در پایان سخنان خود تصریح کرد: اگر جوانان ما دچار انحرافاتی شده‌اند ناشی از این است که ما کارمان را آنچنان که باید درست انجام نداده‌ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست