ضرورت برنامه‌ریزی در راستای بازگرداندن رونق بازار بانه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا عبدالله حیدری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بانه ضمن تبریک سال نو به تمام مسلمانان جهان، اظهار کرد: امیدواریم خداوند امسال را برای ما سال رحمت، عنایت وعطوفت قرار دهد.
وی اضافه کرد: نوروز عبارت است از زنده شدن طبیعت رحمت خداوند که شامل همه موجودات می‌شود.
امام جمعه بانه با بیان اینکه سال گذشته در همین ایام کسانی در میان ما بودند که فکر می‌کردند دوباره سال تازه را خواهند دید، ولی عمرشان به دنیا نبود، گفت: آیا این جماعتی که اینجا هستیم نوروز سال آینده را خواهیم دید اینها همه از حکمت‌های خداوند است که انسان باید درآن تفکر و تعقل کند.
وی در ادامه بر حراست از منابع طبیعی و خودداری از آزار و اذیت موجودات زنده تاکید کرد و گفت: تمام موجودات و آفریده‌های خداوند دارای سطحی از شعور هستند ولی انسان در میان تمام آفریده‌های خداوند بالاترین سطح شعور را دارد بر همین اساس باید رفتار درستی نسبت به سایر موجودات داشته باشد و از آزار و اذیت جانداران خودداری کند.
امام جمعه بانه با اشاره به حضور مهمانان نوروزی با توجه به اینکه بانه طی این سال‌های اخیر همواره جزء شهرستان‌های گردشگر پذیر بوده است، گفت: این انتظار را از مردم مهمانواز و فهمیم بانه داریم که به نحو احسن از مهمانان نوروزی استقبال کنند.
ماموستا حیدری اضافه کرد: متاسفانه بازار بانه نسبت به گذشته رونق خود را از دست داده است که باید برای رونق دوباره آن تمهیدات جدی از سوی متولیان امر اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه هرآنچه انسان در زندگی تجربه می‌کند خروجی اعمالی است که به او باز می‌گردد، گفت: برخی‌ها در همین بازار بانه در زمانی که رونق داشت در ترازو و میزانی که داشتند به درستی عمل نکرده و گران‌فروشی کردند و همین مسئله شاید یکی از دلایل بی‌رونق شدن این بازار است.
امام جمعه بانه خطاب به حاضرین در مسجد با بیان اینکه همواره سعی کنی از حق دفاع و در برابر ناحق ایستادگی کنید، گفت: انسان حتی اگر به ضررش باشد باید حرف حق را بیان و در برای آنچه به ناحق انجام می‌شود مقابله و ایستادگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست