نماینده ولی فقیه در کردستان
ضرورت تبیین مظلومیت و شجاعت نیروی زمینی ارتش/اتحاد نیروهای مسلح عامل اصلی پیروزی ایران در برابر رژیم بعث بود
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: مظلومیت و شجاعت نیروی زمینی ارتش باید بازگو شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی در دیدار فرماندهان، روسا و کارکنان قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان در سنندج با بیان اینکه در سال ۱۳۶۱ در جبهه‌های دفاع مقدس، مبلّغ بودم و از نزدیک با نیروهای ارتشی ارتباط داشتم، اظهار کرد: تدین و انقلابی‌گری از ویژگی‌های بارز ارتشیان است این مهم در وجود آنان به خوبی مشاهده کردم.

نماینده ولی فقیه در کردستان تاکید کرد: در ارتش نجابت و خویشتن‌داری خاصی به ویژه پس از انقلاب دیده می‌شود و خدمات این نیروی مخلص و انقلابی بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه مظلومیت و شجاعت نیروی زمینی ارتش باید بازگو و بیان شود، اضافه کرد: ارتشی‌ها فارغ از هر عقیده‌ای با شجاعت و ایثار در برابر دشمن ایستادند و از هیچ تلاشی برای دفاع از میهن اسلامی کوتاهی نکردند.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه انقلابی بودن و تعهد انقلابی ارتش از همان اوایل انقلاب لمس می‌شد، یادآور شد: همراهی ارتش با سپاه باعث پیروزی کشورمان در برابر دشمن بعثی شد و در عملیات‌های مهم مانند بیت المقدس و فتح المبین همراهی ارتش و سپاه پیروزی ها را رقم زد.

وی با اشاره به نقش بی‌بدیل ارتش در پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: ارتشیان در کسوت مقدس به خون افتادند و از مرزهای این مرز و بوم پاسداری کردند.

وی تعهدداشتن و انقلابی‌بودن ارتش را از ویژگی‌های بارز این قشر برشمرد و گفت: بازگو کردن خاطرات مبارزان ارتشی در طول دوران دفاع مقدس ضروری است و حماسه‌ها و شجاعت و در صحنه بودن آنها باید روایت شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی نجات و خویشتنداری و حضور در صحنه را از ویژگی‌های ارتش بیان کرد و گفت: اکثر افرادی که در ارتش خدمت می‌کردند متدین و اهل نیایش بودند.

انتهای پیام/

 

فهرست