رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور:
ضرورت دارد مدیران مدارس علوم دینی در تربیت طلاب فاضل و آشنا به مسائل روز و نیازهای جامعه برنامه ریزی داشته باشند
مراسم عمامه گذاری جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانیه قزاقلی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه در آئین عمامه گذاری و فارغ التحصیلی جمعی از طلاب مدرسه علوم دینی نعمانیه قزاقلی گفت: خداوند متعال علت و فلسفه آفرینش هستی را علم و دانش بیان نموده است و افتخار امت اسلامی این است که اولین آیاتی که بر پیامبر (ص) نازل شد، آیات خواندن، دانش و علم است.
وی با اشاره به اینکه، عالم درجات و مرتبه بالایی دارد، گفت: در زمانی که همه اقوام در جهل و توحش بودند، دین مبین اسلام با بیان این آیات بشر را به علم، دانش و معرفت دعوت نموده است.
وی با اشاره به اینکه، خداوند مومن را به مومن عالم و غیر عالم تقسیم کرده است، گفت: مومن دارای یک درجه ولی مومن عالم دارای درجات زیادی است که خداوند متعال به وی عطا می فرماید.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه، اولین صفت انسان مومن را خضوع و خشوع در نماز بیان کرد و افزود: اول صفت انسان مومن این است که در نماز خضوع و خشوع داشته باشد و با تمام وجود و قلب و روحش با خداوند متعال ارتباط برقرار کند.
وی کمک به نیازمندان، حفظ حیا و عفت اسلامی و وفای به عهد، امانت داری و رابطه حسنه با مردم داشتن را از دیگر صفات انسان مومن برشمرد و گفت: فارغ التحصیلان و طلاب باید با فراگیری علم و دانش و داشتن همه این صفات در مسیر انبیاء و علما گام بردارند.
وی با بیان اینکه، امروز یکی از آسیب های مهم جامعه بد عهدی و خیانت در امانت است، گفت: قرآن کریم نیز تاکید دارد که انسان مومن به وعده خویش عمل کند وپای عهد خویش بایستد.
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور با بیان اینکه، کسی که می خواهد راهنمای جامعه باشد باید عالم و عامل باشد، تصریح نمود: علمی که همراه با عمل باشد اثرگذاری آن بیشتر خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین خیرخواه با تاکید براینکه، علما بار سنگین مسئولیت انبیاء را در پیش دارند، گفت: امروز در شرایط سختی قرار داریم زیرا دشمن و استکبار جهانی با تمام قوا و نیرو وارد میدان شده است تا از طریق ماهواره و فضای مجازی و علوم و فنون روز، اعتقادات و باورهای نسل جوان را زیر سوال ببرد.
وی با بیان اینکه، امروز دشمن با دین، قرآن، اسلام و پیامبر (ص) مبارزه می کند، گفت: دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور به عنوان پشتیبان مدارس علوم دینی آمادگی این را دارد که در مدارس طلابی تربیت شوند که آگاه به علوم و فنون روز باشند و به فرمایش مقام معظم رهبری، طلاب و روحانیون باید عالم و آگاه به مسائل روز باشند و بتوانند به شبهات پاسخ دهند و نیازهای جامعه به ویژه جوانان را تامین کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست