شناسه خبر: 766

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=766

امام جمعه شهر حسین‌آباد سنندج:
ضرورت نظارت جدی مسئولان بر بازار
امام جمعه شهر حسین‌آباد سنندج گفت: عدم نظارت و یا ضعف نظارت بر کالاهای مصرفی موجب افزایش مشکلات اقتصادی در جامعه می‌شود که می‌طلبد که مسولین نظارتی در این عرصه‌ها جدی‌تر ورود داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی، سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد جامع حسین‌آباد سنندج به اهمیت وقت و فرصت اشاره و اظهار داشت: خداوند متعال در بسیاری از آیات قرآن کریم به موضوع وقت و زمانه و اهمیت آن اشاره می‌فرماید و به وقت و زمانه قسم می‌خورد.
وی اضافه کرد: مقسم علیه در این آیات به عملکرد انسان‌ها و اهمیت انجام اعمال صالح، اختلاف شب و روز و گذشت ایام و سپری شدن عمر گرانبها برای اهل ایمان تذکر وعبرت می‌دهد.
وی افزود: همچنانکه در ایام نوروز همگی و یا اکثر مردم با پوشیدن لباس‌های نو و خانه تکانی خانه‌ها مشغول می‌شوند و در این ایام با ارتباط و دلگرمی و بجا آوردن صله ارحام تحولی در زندگی قرار می‌دهند از نظر معنوی هم نیاز به تحول و تغییر دارند.
امام جمعه شهر حسین‌آباد سنندج با بیان اینکه در طبیعت تحولاتی بسیار زیبا و قابل مشاهده در فصل بهار شاهد هستیم، گفت: خداوند متعال بواسطه نزولات سماوی و عنصر خاک و نور و گرمای خورشید در طبیعت جلوه‌گری می‌نماید.
ماموستا محمدی خاطرنشان کرد: بندگان و مومنین حقیقی خداوند نیز باید با توبه و بازگشت از گناه، هجرت از اخلاق زشت و تمسک به اخلاق نیکو و کسب فضایل و دفع رذایل در خود تغییر ایجاد و موجبات تقرب الهی را بجا آورند.
وی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و سالی که پشت سر گذشتیم اشاره کرد و گفت: در سالی که گذشت بسیاری از مردم با مشکلاتی همچون گرانی، عدم نظارت و یا ضعف نظارت بر کالاهای مصرفی روبرو بودند و می‌طلبد که مسولین نظارتی در این عرصه‌ها جدی تر ورود داشته باشند.
امام جمعه شهر حسین‌آباد سنندج اضافه کرد: امیدواریم با همکاری مردم و مسولین خدوم و صادق نظام اسلامی امسال شاهد تحولات مثبتی در عرصه‌های معیشتی و رفع موانع اقتصادی باشیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست