امام جمعه سنندج:
طرح جهاد همبستگی روند بازسازی مناطق سیل‌زده را سرعت می‌بخشد
امام جمعه سنندج با مطلوب ارزیابی کردن طرح «جهاد همبستگی» و «هر مسجد یک خانه» ، گفت: این طرح به قطع می‌تواند به کمک دولت و مسؤولان بیاید تا منازل مسکونی سیل‌زدگان را بازسازی نمایند و این روند را سرعت می‌بخشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی با بیان اینکه سیل ویرانگر اوایل امسال بژچبه جمع زیادی از هموطنانمان خسارت زد، اظهار کرد: امروز این وظیفه کل مردم ایران است که بار دیگر اتحاد و همبستگی خود را در کمک به مردم سیل‌زده نشان دهند.
وی خاطرنشان کرد: همه ملت ایران باید آستین همت و برادری را بالا بزنند و هر آنچه که در توان دارند به مردم این مناطق کمک کنند.
وی افزود: از آنجایی که مساجد همواره محل رجوع مسلمانان و تصمیم‌گیری‌های بزرگ بوده است، در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و کمک به رفع مشکلات آسیب‌دیدگان ناشی از بلایای طبیعی می‌تواند موثر واقع شود.
امام جمعه سنندج با مطلوب ارزیابی کردن طرح «جهاد همبستگی» و «هر مسجد یک خانه» ، گفت: این طرح به قطع می‌تواند به کمک دولت و مسؤولان بیاید تا منازل مسکونی سیل‌زدگان را بازسازی نمایند و این روند را سرعت می‌بخشد.
ماموستا خدایی گفت: هیات امنای مساجد و مردم باید از این طرح استقبال کنند تا مناطق سیل‌زده بازسازی شود و مردم به منطقه و خانه خود برگردند که زندگی آنها با مشکلات بیشتری مواجه نشود.
وی خاطرنشان کرد: مردم ایران، مردمی نوع‌دوستی هستند و هر جایی بحرانی و بلایای طبیعی در کشور اتفاق افتاده است به کمک همنوعان خود شتافته‌اند و امروز هم با وقوع این سیل ویرانگر به یاری مردم این مناطق رفتند.
امام جمعه سنندج گفت: این وظیفه هر مسلمان واقعی است که در زمان تنگنا، ناراحتی و اندوه مسلمانان، به هر شکلی که می‌تواند به یاری برادر دینی خود بشتابد و از ثروت و دارایی خود انفاق کند.
وی تصریح کرد: هر چند امروز کل مردم ایران به واسطه تحریم‌های ظالمانه در مضیقه و تنگنای مشکلات اقتصادی هستند اما به محض شنیدن خبر سیل، دریایی از کمک‌های نقدی و غیرنقدی روانه این مناطق شد.
امام جمعه سنندج یادآور شد: اگرچه از اولین روزهای وقوع سیل نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی در منطقه و در کنار مردم بصورت شبانه‌روزی حضور دارند اما براساس اعلام مسؤولان ذیربط، حجم ویرانی‌ها آنقدر بالاست که نیازمند یاری و همراهی کل مردم ایران است.
ماموستا خدایی گفت: لازم است هر فردی در حد توان و بضاعت هر آنچه که از دستش بر می‌آید حالا به هر نحوی که امکان دارد در راستای کمک به مردم مناطق سیل‌زده اقدام کند.
امام جمعه سنندج افزود: امیدواریم به لطف خداوند و کمک و همت مردم هر چه زودتر مردم سیل‌زده از این وضعیت بحرانی خلاص شوند و زندگیشان به روال عادی خود برگردد.
وی با بیان اینکه طبق قرآن و احادیث کمک به برادر دینی جزو وظایف هر مسلمانی است، گفت: هر مسلمانی که با وجود ناراحتی و خسارت مسلمان دیگر شب خواب راحتی داشته باشد مسلمان واقعی نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست