عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت:
طرح جهاد همبستگی فراخوان ملی برای رفع مشکلات مناطق سیل‌زده است
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: طرح جهاد همبستگی ملی در واقع یک فراخوان ملی است که توسط رئیس سازمان بسیج برای رفع مشکلات مناطق سیل‌زده مطرح شده و قطعا نتیجه مثبتی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا محمدامین راستی اظهار داشت: اجرای طرح «ایجاد جهاد همبستگی ملی برای کمک به سیل‌زدگان» از سوی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور طرحی کارشناسی شده‌ است که زمینه‌ساز حل مشکلات مناطق سیل‌زده خواهد شد.
به گفته وی، طرح جهاد همبستگی ملی در واقع یک فراخوان ملی است که توسط رئیس سازمان بسیج برای رفع مشکلات مناطق سیل‌زده مطرح شده و قطعا نتیجه مثبتی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: مساجد مامن و ماوای مسلمانان بوده و هست و قطعا با اجرای این طرح، سیل کمک‌های مردمی به مساجد سرازیر خواهد شد.
عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت گفت: در صورتی که کمک‌های مردمی با محوریت مساجد جمع‌آوری شود، در قالب طرح جهاد ملی و همت گروه‌های جهادی منازل مسکونی سیل‌زدگان بازسازی خواهد شد هرچند چنین کارهایی برای مردم کردستان و ملت بزرگ ایران دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه به دلیل بار معنوی که مساجد دارند مشارکت مردم در این طرح چشمگیر خواهد بود، افزود: مردم، مسؤولان و افراد غنی باید با لبیک به این طرح ارزشمند، عزم خود برای کمک به مردم سیل‌زده، بازسازی منازل مسکونی، بازسازی مدارس و زیربناهای آموزشی در آن مناطق جزم کنند.
امام جمعه موقت سنندج اظهار کرد: هر کس به فراخور و توان می‌تواند در این طرح شرکت کند چرا که این یک موضوع انسانی و ملی است.
ماموستا راستی اذعان داشت: اگر این طرح با جدیت و همت دنبال شود به یقین می‌توان گفت، هر مسجد متولی ساخت یک واحد مسکونی می‌شود و در آن صورت است که همبستگی ملی معنا پیدا می‌کند.
وی ادامه داد: اگرچه در شرایط فعلی مردم با مشکلات اقتصادی مواجه هستند اما مردم کردستان و ایران ثابت کرده‌اند در شرایط سخت پشتوانه همدیگر هستند و آسیب‌دیدگان را با مشکلات زیاد رها نخواهند کرد.

ماموستا راستی همچنین خاطرنشان کرد: کمک به همنوع و دستگیری از دستورات موکد دین اسلام است که مردم کردستان این دستورات را در سال‌های گذشته و در حوادث طبیعی سایر استان‌ها به منصه ظهور رسانده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست