ماموستا محمدی:
طرح «جهاد همبستگی ملی» یک کار خوب برای کمک به سیل‌زدگان است
یکی از علمای اهل سنت استان کردستان گفت: طرح «جهاد همبستگی ملی» و «هر مسجد، یک خانه» یک کار فرهنگی خوب برای کمک به سیل‌زدگان در کشور است و مطمئنا مساجد ظرفیت انجام این کار فرهنگی را دارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری فارس، ماموستا یدالله محمدی از علمای اهل سنت استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: طرح «جهاد همبستگی ملی» و «هر مسجد، یک خانه» یک کار فرهنگی خوب برای کمک به سیل‌زدگان در کشور است و مطمئنا مساجد ظرفیت انجام این کار فرهنگی را دارند.

وی افزود: براساس سابقه‌ای که از مردم ایران در زمان وقوع بلایای طبیعی و غیرطبیعی شامل سیل، زلزله، جنگ و … سراغ داریم مردم ایران هیچگاه در شرایط بحرانی همدیگر را فراموش نکرده‌اند و مطمئنا امروز هم با وقوع سیل ویرانگر در مناطق شمالی و جنوبی کشور، مردم مناطق‌سیل‌زده را تنها نخواهند گذاشت و موج عظیمی برای کمک‌رسانی به هموطنان آسیب‌دیده به جریان افتاده است.

این ماموستای اهل‌سنت استان‌کردستان گفت: طبق توصیه قرآن شریف کمک به همنوع وظیفه شرعی هر مسلمانی است پس همه مردم خیر و نوع‌دوست، مسؤولان و دستگاه‌های اجرایی باید به یاری هم‌نوعان خود بشتابند و در این ثواب شریک شوند.

ماموستا محمدی ادامه داد: هرچند بارندگی‌های اخیر کشور را در سوگ تعدادی از هم‌وطنانمان نشاند و سبب خسارت‌های زیادی شد و ویرانی‌هایی را در برخی از استان های کشور به وجود آورد اما در برخی دیگر از استان‌های کشور این بارش رحمت الهی باعث پر شدن سدها، دریاچه‌ها، رونق کشاورزی و … شده است پس به شکرانه این نعمت و رحمت لازم است مردم ایران در حد بضاعت به سیل‌زدگان کمک کنند.

وی تصریح کرد: مطمئنا این شرایط سخت و بحرانی به سرعت برطرف نمی‌شود بلکه برای غلبه بر بحران‌ها و برون‌رفت از شرایط موجود،‌ کمک و یاری همه هم‌وطنان را می‌طلبد.

این ماموستای اهل سنت استان کردستان گفت: مطمئنا با کمک و همدلی مردم خیّر و نیکوکار هر مسجد نه تنها می‌تواند یک خانه در مناطق سیل‌زده بسازد بلکه می‌تواند ده‌ها و حتی صدها خانه را در مناطق سیل‌زده بسازد.

وی تاکید کرد: از مهم‌ترین اهداف این طرح مشارکت همگانی در سراسر کشور است و از تمام اصناف و بازاریان دعوت می‌کنیم که در این طرح مشارکت کنند تا مشکلات این هموطنان هرچه زودتر حل شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست