بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
طرح خرابکارانه گروهک‌های وابسته به سازمان اطلاعات سعودی در یمن لو رفت
وزارت کشور یمن در دولت صنعا اعلام کرد، سیستم‌های امنیتی این کشور دو گروه اصلی را که زیر نظر مستقیم افسران اطلاعاتی سعودی برای اجرای عملیات خرابکارانه با زمینه‌ سازی‌های تبلیغاتی و شایع‌پراکنی فعالیت می‌کردند، بازداشت کردند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری ایسنا، وزارت کشور دولت صنعا از طرح و نقشه گسترده‌ای که سازمان اطلاعات کشورهای هم‌پیمان سعودی پشت آن قرار دارند، پرده برداشت.

وزارت کشور یمن در بیانیه‌ای افزود، با بازداشت اعضای دو گروه اصلی که زیر نظر مستقیم افسران سازمان اطلاعات عربستان کار می‌کردند این توطئه در مراحل اولیه آن متوقف شد.

وزارت کشور یمن تصریح کرد، سازمان اطلاعات عربستان به مزدورانش در داخل یمن دستور داده بود تا دست به اقدامات خرابکارانه با زمینه‌سازی قبلی از طریق تبلیغات رسانه‌ای و شایعه پراکنی بزنند. این گروه قبلا توسط سازمان اطلاعات سعودی تشکیل شده و منابع مالی و حمایت لجستیکی از آن به عمل آمده بود.

طبق بیانیه وزارت کشور یمن در صنعا، در جزئیات آمده است، این گروهک‌ها مامور شده بودند موسسات مختلف دولت را هک کنند و در حیطه کاری آنها اختلاف ایجاد کرده و تصمیمات غیرقانونی و تحریک آمیز برای برانگیختن مردم اتخاذ کنند.

این وزارتخانه ادامه داد: کشورهای متخاصم جزو ائتلاف سعودی در تلاش هستند شکست نظامی خود را با نفوذ به جبهه داخلی و هدف گرفتن ثبات در داخل جبران کنند.

طبق بیانیه این وزارتخانه، اما سازمان‌های امنیتی از هیچ تلاشی برای سد کردن راه بر روی هر گونه اقدام ناامنی و خرابکارانه و نگران سازی ملت یمن دریغ نمی‌کنند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی تحرکات این گروهک‌های وابسته به کشورهای متخاصم را با دقت فراوان و هوشیاری زیر نظر دارند و برای ناکام گذاشتن تمام طرح و نقشه‌ها و توطئه‌های آنها با هدف ناامن‌سازی کشور تلاش خواهند کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست