شناسه خبر: 57470

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=57470

معاون سیاسی امنیتی کردستان:
طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کردستان بومی‌سازی شد
معاون سیاسی امنیتی کردستان با بیان اینکه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کردستان بومی‌سازی شد،  گفت: مشارکت مردم مهم‌ترین مولفه و لازمه موفقیت در اجرای این طرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حسین خوش‌اقبال در نشست معاون امنیتی انتظامی وزیر با استانداران کشور که از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد، اظهار کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان کردستان بومی‌سازی و دستور عمل‌های لازم به دستگاه‌های مختلف استان داده شده است.

وی تصریح کرد: نحوه عملکرد و میزان تاثیرگذاری اجرای این طرح به جد روزانه پیگیری می‌شود و در این راستا از ظرفیت‌های مختلف استفاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: مشارکت اجتماعی در عملیاتی کردن اجرای این طرح با توجه به اینکه ۵۴۰ مورد سمن ثبت شده در استان داریم بسیار خوب بوده و در این راستا از توان سمن‌ها، احزاب و رسانه‌ها به نحو احسن به منظور اطلاع‌رسانی هرچه بیشتر مردم استفاده شده است.

معاون سیاسی امنیتی کردستان در ادامه از مشارکت و همراهی مردم در بحث مبارزه با کرونا و قطع زنجیره این ویروس تقدیر کرد و گفت: در مجموع همراهی مردم بسیار خوب است البته در این میان هستند افرادی که بی‌توجه به اهمیت موضوع هشدارهای دانشگاه علوم پزشکی را جدی نمی‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: ظرف این دو روزه با توجه به اجرای طرح وروردی و خروجی شهر کنترل می‌شود و به هیچ وجه افرادی که از خارج از استان بخواهند وارد شوند اجازه نمی‌دهیم.

معاون سیاسی امنیتی کردستان افزود: اگر افراد غیربومی هم در درون شهرها باشند از طریق کمربندی‌ها به خارج از شهرها هدایت می‌شوند.

خوش‌اقبال تصریح کرد: در رابطه با بوستان‌ها و پارک‌ها هم افرادی که در سطح شهر نکات بهداشتی را رعایت نکنند مجبور به برخورد قاطع و قوی‌تر هستیم.

وی گفت: به کسانی که چارچوب‌هایی که در طرح دیده شده را رعایت نمی‌کنند هشدار می‌دهیم که اولویت امروز ما سلامت مردم است اگر رعایت نکند براساس چارچوب و قوانین تعریف شده با آنها برخورد خواهیم کرد.

معاون سیاسی امنیتی کردستان عنوان کرد: توقع ما این است که در این دو هفته که در طرح پیش بینی شده مردم همراهی کنند همراهی و مشارکت مردم در کنار تلاش دستگاه‌های متولی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس هستند توام باشد در اجرای طرح موفق خواهیم بود.

خوش‌اقبال تصریح کرد: هر روز از طرح می‌گذرد با شدت عمل بیشتری با کسانی که چارچوب تعیین شده را رعایت نکنند برخورد خواهیم کرد.

وی در مورد تمهیدات در نظر گرفته برای ۱۳ فروردین هم گفت: در ۱۳ بدر در اماکن تفریحی، پارک‌ها و غیره محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.

وی افزود: مخلاف تفریح و نشاط مردم و رفتن آنها به دامن طبیعت نیستیم، مشکل زمانی ایجاد می‌شود که در بیرون هم دور هم جمع می‌شوند اولویت مردم ماندن در خانه باشد و اگر بیرون می‌روند تنها خانواده خودشان باشد.

فهرست