امام جمعه اهل سنت سیراف؛
طرح معامله قرن و عادی‌سازی روابط با اسرائیل محکوم است
شیخ حسین افروز: فلسطین کشوری مستقل و متعلق به مردم مظلوم فلسطین است و هرگونه تعرض و اشغال این کشور اسلامی محکوم به شکست است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ حسین افروز امام جمعه اهل سنت سیراف در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با طرح این پرسس که چگونه انسان‌ می‌تواند با خداوند گفتگو کند؟ گفت: برای انسان مؤمن و با ایمان چه چیزی می‌تواند زیباتر از سخن گفتن با خداوند باشد و چه واسطه‌ای و هم‌کلامی بهتر از قرآن است.
وی خواندن و تلاوت قرآن را هم‌کلامی با خداوند دانست و گفت: پیامبر خدا می‌فرماید: هرکه می‌خواهد با خداوند سخن بگوید قرآن بخواند، تلاوت قرآن ذکر و یاد خدا است و با ذکر خدا دل‌ها آرام می گیرد.
خطیب جمعه به نقش قرآن در سختی‌ها و گرفتاری‌ها و شدائد اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین نقشی که قرآن با عظمتش توانسته در زندگی ما ایجاد کند تقویت صبر در برابر سختی‌ها و مشکلات است.
شیخ افروز با تأکید بر انس و رابطه بیشتر فرزندان با قرآن بیان کرد: در روایتی پیامبر گرامی اسلام می‌فرماید: فرزندانتان را بر اساس سه خصلت تربیت کنید؛ محبت پیامبر و آل بیت او و سیره پیامبر اکرم(ص) و تلاوت قرآن، بدرستی که حاملان قرآن در سایه عرش الهی هستند در روزی که هیچ سایه‌ای بجز سایه الله نیست.
امام جمعه اهل سنت سیراف در بخش دیگری از سخنان با اشاره به تلاش ترامپ برای تحقق طرح معامله قرن گفت: عادی سازی روابط با اسرائیل، دسیسه و فتنه دیگری است و با هدف نابودی فلسطین صورت می‌پذیرد.
وی ضمن محکوم کردن این طرح گفت: فلسطین کشوری مستقل و متعلق به مردم مظلوم فلسطین است و هرگونه تعرض و اشغال این کشور اسلامی محکوم به شکست است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست