شناسه خبر: 1009

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=1009

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور در نشست علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی:
طلاب شیعه و سنی در جامعه امید و نشاط را گسترش دهند
دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: طلاب شیعه و سنی امید و نشاط را در جامعه گسترش دهند و از جملات یأس آور بپرهیزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام کاظم لطفیان صبح پنج شنبه در نشست علمای شیعه و سنی خراسان جنوبی اظهار کرد: در موضوع نفوذ دشمن علما دژ نفوذ ناپذیر جامعه و تکیه گاه مسلمان هستند که مسئولیت‌های متعددی بر عهده آنان است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور بیان کرد: تبیین درست معارف دینی و اقامه حدود الهی از جمله وظایف مهم علمای شیعه و سنی در جامعه امروز است.

لطفیان با اشاره به اینکه جهان تشنه معارف پیامبر (ص) است، ادامه داد: باید خود و جامعه خویش را به سیره و معارف پیامبر (ص) نزدیک کنیم چرا که خواست قرآن از علما و عموم مسلمانان است.

وی گفت: اسرائیلی‌ها با هزینه کردن ۵۰۰ میلیارد دلار می‌خواهند در عربستان شهر هوشمند در راستای اهداف خود بسازند که این اتفاقات جوامع اسلامی را از اهداف مبعث دور می‌کند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور افزود: متأسفانه باج دهی برخی کشورهای اسلامی چون عربستان به استکبار موجب می‌شود که ترامپ به راحتی آنان را گاو شیرده خطاب کند.

لطفیان اظهار کرد: متأسفانه کشور عربستان گاه با پیوند با اسرائیل و آمریکا علیه کشورهای اسلامی اقدامات نادرست و شرمساری را انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: استکبار امروزه به این نتیجه رسیده که بنیان‌های جامعه ایران جز با جنگ مذهبی از بین نمی‌رود و به راحتی در گفته‌های خود این مهم را بیان می‌کنند.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با بیان اینکه باید آموزه‌های اسلام را بر سفره مردم بیاوریم، گفت: درس پیامبر اسلام (ص) برای مسلمانان عزت، مبارزه با ظلم و استکبار است.

لطفیان اظهار کرد: از نگاه مستکبران عالم دینی و اسلام؛ خوب آن اعتقادی است که در مسیر سازش با دشمن حرکت خود را ادامه دهد و کاری به موضوعاتی چون دشمن ستیزی نداشته باشد.

وی ادامه داد: جامعه هدف پیامبر اسلام (ص) برای هدایتگری تنها سرزمین حجاز و مردمی خاص نبود بلکه مأموریت ایشان سعادت کل بشریت در طول تاریخ است.

دبیر شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور گفت: تمدن سازی اسلامی با تأسی از رسول الله (ص) وظیفه امروز ما است.

لطفیان با بیان اینکه به واسطه تبلیغات دشمن ممکن است برخی مردم ناامید باشند، یادآور شد: هیچ طلبه شیعه و سنی نباید در راستای ناامید کردن مردم و ایجاد یأس قدم بردارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست