طومار اوقات شرعی مورد تایید شورای عالی افتای استان ملاک اقامه اذان و نماز باشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، ماموستا سیدعارف عنایتی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع با اشاره به وقوع سیل در برخی نقاط کشور، اظهار کرد: مردم، مسئولان و ادارات کمیته امداد امام(ره) و جمعیت هلال احمر شهرستان در جمع‌آوری کمک‌های انسان دوستانه برای سیل‌زدگان چندین استان کشور اقدامات ارزشمند و قابل تقدیری انجام دادند.

وی افزود: مسلمان واقعی کسی است که در سختی‌ و مشکلات در کنار هم باشند و نسبت به رنج و مشکل دیگر همنوعانشان نارحت شوند.

ماموستا عنایتی اضافه کرد: با توجه به علم روز برای یکسان‌سازی در مساجد استان و سطح شهرستان باید اذان و اقامه نماز طبق طومار اوقات شرعی که مورد تایید شورای عالی افتای استان است صورت گیرد.

امام جمعه دهگلان از امنیت به عنوان بزرگترین سرمایه هر جامعه نام برد و از تلاش‌های نیروهای انتظامی و امنیتی که در راستای ایجاد امنیت در سطح شهرستان دهگلان در زمان برگزاری مراسمات جشن‌های نوروزی قدردانی کردند.

ماموستا عنایتی در ادامه به معراج نبی مکرم اسلام اشاره کرد و گفت: هدف معراج چنان‌‌ که در برخی تفاسیرآمده این بود که روح بزرگ پیامب اسلام (ص) با مشاهده اسرار عظمت خدا در سراسر جهان هستى، مخصوصاً عالم بالا، درک و دید تازه‌‌اى براى هدایت و رهبرى انسان‌‌ها بیابد.

وی افزود: یکى ازحوادث زندگانى حضرت محمد (ص) مسأله معراج است و سفر شبانه و عروج آسمانى به دلیل نشان دادن بخشى از آیات عظمت الهی، به پیامبر(ص) انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به شایستگی‌هاى پیامبر در ابعاد مختلف براى این سفر از سوى حق‌تعالی از مکه معظمه به مسجد‌الاقصى و از آنجا به آسمان‌ها عروج کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست