از علمای اهل سنت
ظهور امام مهدی(عج) ریشه های ظلم را در زمین می خشکاند/گسترش عدالت در جهان از برکات ظهور است
از علمای اهل سنت گفت: زمینه های ظهور و نشانه های ظهور از عقاید مشترک بین شیعه و سنی در خصوص امام زمان(عج) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، معروف خالدی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: با ظهور حضرت مهدی(عج) عدالت در جهان فراگیر می شود و حکوت عدل توسط آن حضرت دایر می گردد و هیچ ستمگری در دنیا نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه با ظهور حضرت مهدی(عج) مومنان به حق واقعه خود می رسند به اعمال شب نیمه شعبان توسط اهل سنت اشاره و بیان داشت: اهل سنت این شب را با ختم قرآن و زیارت ادعیه در شبی که به نام شب برات معروف است گرامی می دارند و اعتقاد دارند در این شب انعام و هدیه ای از طرف خداوند به انسان داده می شود.

ماموستا خالدی گفت: اجرای فرامین خداوند که توسط پیامبران و ائمه اطهار(ع) به ما رسیده و پیروی از ولایت فقیه و مبارزه با ستمگران و کوتاه نیامدن در برابر زیاده خواهان از زمینه های ظهور حضرت مهدی موعود (عج) است.

از علمای اهل سنت خاطرنشان کرد: باور به مهدویت و اندیشه ظهور مهدی (عج) بخش مهمی از عقاید اسلامی به حساب می آید که بر اساس بشارت های پیامبر گرامی اسلام (ص) میان تمام فرقه ها و مذاهب اسلامی شکل گرفته است.

ماموستا خالدی افزود: زمینه های ظهور و نشانه های ظهور از عقاید مشترک بین شیعه و سنی در خصوص امام زمان(عج) است.

وی خاطر نشان کرد: البته گروهی از اهل سنت بر خلاف شیعه، ولادت امام زمان (عج) در سال ۲۵۵ هـ.ق و غیبت طولانی ایشان را نمی پذیرند، بلکه عقیده دارند که آن حضرت مقارن ظهور (مثلا چهل سال قبل از ظهور) به دنیا می آیند، و زمین را پر از عدل و داد می کنند و آن موعودی است که از تبار و اولاد فاطمه (س) است.

انتهای پیام/

فهرست