امام جمعه سیمینه بوکان
عافیت و امنیت از نعمتهای بزرگ الهی برای تمام جامعه بشری است
امنیت در یک کشور  از اهمیت بالایی برخوردار است و در این چهل سال افراد شایسته و گرانقدری برای ایجاد امنیت و آرامش در کشورشهید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از آذربایجان غربی ، نماز جمعه عبادی سیاسی ، سیمینه شهرستان بوکان این هفته باشرکت جمع کثیری ازمردم مؤمن وباتقوااین شهرستان به امامت حاج ماموستا ملاعمر قادرپور اقامه گردید.

خطیب جمعه ضمن حمدوثنای خداوندمتعال به روح پرفتوح پیامبرگرامی اسلام (ص) وآل واصحاب آن حضرت ونمازگزاران حاضردرمسجددرودوسلام فرستادوهمه رابه داشتن تقوای الهی دعوت نمود.

وی در مورد ضرورت حجاب و عفاف در اسلام گفت: یکی از اصول پذیرفته شده دین مبین اسلام، حجاب در جامعه اسلامی است که در تمام جوامع کما بیش بوده و در اسلام برای تمام مومنین سفارش شده که مردها لباسهای متعارف مردان را بپوشند و زنان هم لباسهای متعارف زنان را بپوشند و بعضی لباسها برای مردان حرام است و پوشیدن لباسهای مخصوص زنان برای مردان خلاف و غیر قانونی است.

قادر پور بیان کرد :  در آیات حدود و اندازه پوشش و حجاب برای زنان بیان شده که مقنه و لباسهایی را بپوشند که تمام سر و سینه ها و برآمدگی های زنانه را بپوشاند و یا در آیات دیگر سفارش شده حتی در خانه که حریم خصوصی انسان هست نباید در حضور فرزندان بدون پوشش باشد چه مانده در حضور نامحرمان .

خطیب در خطبه دوم افزود: عافیت و امنیت از نعمتهای بزرگ الهی برای تمام جامعه بشری است و در اسلام برای امنیت و آرامش خانواده یکی از مصادیق امنیت در جامعه محسوب می شود و ارزش زیادی قایل شده است که غیبت تجسس و سوءظن که باعث سلب امنیت روحی و روانی خانواده است ممنوع شده است. و اگر خانه نا امن باشد آرامش یک خانواده سلب می شود.

وی اشاره کرد : امنیت در یک کشور  از اهمیت بالایی برخوردار است و در این چهل سال افراد شایسته و گرانقدری برای ایجاد امنیت و آرامش در کشورشهید شده اند.

ماموستا قادرپور افزود : ماضمن محکوم کردن حادثه تروریستی پیرانشهر که باعث کشته شدن سه تن از پاسداران راه امنیت شده است ناراحت و ناخوش هستیم و باید بدانیم که دشمنان تمام نقشه هایشان را در این چهل سال آزمایش کرده اند و شکست خورده اند و دل به ترورهای کور و بی مورد میزنند و اما نمی توانند به وحدت ایجاد شده در کشور آسیب برسانند و ما  هرکونه ترور و کشتن را محکوم میکنیم .

امام جمعه سیمینه بوکان بیان کرد : ما از جوانان و مسئولین میخواهیم با صبر و درایت و رسیدگی به مشکلات اقتصادی دشمنان را از ناامید کردن مردم ناامیدکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست