نماینده ولی فقیه در استان فارس:
عزت اسلامی و اعتلای اسلام هدف مشترک همه ی ما ایرانیان و مسلملنان است
حضرت آیت الله لطف ا... دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شیراز، در همایش علماء و تجلیل از خیرین اهل سنت جنوب استان فارس بیان نمود : ایامی که گذشت روزهای بسیار ارزشمندی برای همه ی مسلمانان بود؛ در واقع، دهه فجر آغاز دوباره ی حرکت امت اسلامی بود؛ به عبارت دیگر، این جریان عظیم در دنیا وجود داشت اما نادیده گرفته می شد و مستضعف شدن هم به خاطر همین موضوع است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس ، نماینده  ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شیراز، حضرت آیت الله دژکام در جمع علماء، و خیرین اهل سنت جنوب استان بیان نمود: دهه فجر آغاز دوباره ی حرکت امت اسلامی بود.

حضرت آیت الله لطف ا… دژکام نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب شیراز، در همایش علماء و تجلیل از خیرین اهل سنت جنوب استان فارس بیان نمود : ایامی که گذشت روزهای بسیار ارزشمندی برای همه ی مسلمانان بود؛ در واقع، دهه فجر آغاز دوباره ی حرکت امت اسلامی بود؛ به عبارت دیگر، این جریان عظیم در دنیا وجود داشت اما نادیده گرفته می شد و مستضعف شدن هم به خاطر همین موضوع است.

وی افزود: زمانی، عالم اسلام با آن عظمت از غرب آفریقا تا بنگلادش و اندونزی گسترده بود و همه با هم با عظمت زندگی می کردند؛ اما نتیجه ی جنگ جهانی اول و دوم این بود که این امپراطوری بزرگ را چنان تکه تکه کردند که هر قسمتی به نامی و برای خودش کشوری فرض شد و به این گونه سودش به کفار رسید.

به اسم ناسیونالیسم، ما را از هم جدا کردند

امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس خاطرنشان کرد: عظمت مان را به باد دادند و اسمش را «ناسیونالیسم عربی» گذاشتند؛ در واقع، ناسیونالیسم تحفه ای بود که از اروپا آمد تا این بلا را سر ما مسلمانان بیاورد.

آیت الله دژکام اضافه کرد: به جای اینکه فراملی بیندیشیم و یک امت بزرگ را در نظر بگیریم هر کس دور خودش یک خط فرضی کشیده و چه دعواها و فتنه هایی به راه انداخته اند.

وی تصریح کرد: فلسطین آخرین قطعه ی این جورچین است که الآن می بینید چه به سر آن آورده اند و نهایتا رئیس جمهور خبیث و ملعون آمریکا می گوید چه فلسطینی ها بخواهند چه نخواهند ما این را گرفته ایم و به اسرائیل داده ایم و معامله ی قرن کرده ایم.

امام جمعه شیراز افزود: این وضعی است که دشمن برای ما خواسته است و دست روی دست گذاشتن و نشستن در این فضا یعنی اینکه دشمنان اسلام هر چه می خواهند بکنند.

آیت الله لطف ا… دژکام اظهار کرد: خداوند در قرآن می فرماید که دشمنان اراده کرده اند که چراغی که حضرت حق به عنوان چراغ اسلام و ایمان افروخته است خاموش کنند اما اراده ی الهی غیر از این است؛ در واقع، ما باید اراده ی خودمان را در اراده ی الهی فانی کنیم، خدای متعال خواسته و غیر از این را نمی پذیرد که نور خدا در عالم تمام شود بلکه نور اسلام باید عالم را فرا گیرد.

عزت اسلامی، هدف مشترک همه ی ما ایرانیان است

وی با اشاره به اینکه کسانی که دل شان برای دین می سوزد باید آستین همت را بالا بزنند گفت: امروز، ایران به مرکز ثقل ایستادگی برای عزت اسلامی تبدیل شده است و جای تردید وجود ندارد که عزت اسلامی هدف مشترک همه ی ما ایرانیان است.

«اعتلای اسلام»، هدف مشترک همه مسلمانان است

امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس تصریح کرد: روزی که پیکر سردار سلیمانی را به تهران آوردند، اسماعیل هنیه برای سخنرانی و تسلیت آمد و این نشان می دهد که چون مسلمانیم هدف مشترک داریم و آن اعتلای کلمه ی اسلام است و این هدف را باید با کمال جدیت دنبال کنیم.

به دنبال اهداف دینی مشترک مان باشیم

آیت الله دژکام اظهار کرد: چندین سال است که از بحث ضروری بودن وحدت رد شده ایم و آقای آیت اللهی این کار را تمام کردند و حس برادری، همکاری و همراهی به امروز تعلق ندارد بلکه باید مرحله ی دیگری از بحث وحدت را دنبال کنیم و آن این است که اهداف دینی ای که مشترک اند و دل مان برایشان می تپد تحقق پیدا کنند.

فردای این جهان متعلق به مسلمانان خواهد بود

وی افزود: مطمئنیم که فردای این جهان متعلق به مسلمانان است اما برخی دل شان نمی خواهد که مسلمانان عزیز شوند و از این کار کراهت دارند که باید به آن ها بگوییم که خداوند متعال عزت اسلام را روز به روز بیشتر می کند.

امام جمعه شیراز اظهار کرد: پیرو پیامبری هستیم که هدایت و دین حق را آورده است؛ به عبارت دیگر، حقانیت وجهه ی دین ماست این را باید خیلی محکم بچسبیم و دنبال کنیم، قدرتی که در منطق علمای دین است به برکت دین اسلام است و این در هیچ دین دیگری وجود ندارد چون آن ها علی رغم اینکه اسم دین را دارند اما منحرف شده و باطل اند.

آیت الله لطف ا… دژکام تصریح کرد: باید آفتاب اسلام، تمام جهان را روشن کند و همه ی دین ها تحت شعاع نورانیت و حقانیت دین اسلام قرار گیرند و این مسیر را با وجود اینکه مشرکان نمی پسندند، خدای متعال اراده کرده و به دست شما محقق می شود.

وی افزود: امیدواریم که آن عزت را دوباره بیابیم همچون دوره ای که اروپایی ها آرزو می کردند بندری همچون استانبول داشته باشند که بندر اسلام بود و در نزدیکی قسطنطنیه ساخته شد.

تجلیل از سردار سلیمانی در کشورهای مسلمان

امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی، مجری یکی از شبکه های ترکیه گفت که پس از سلطان عبدالحمید کسی مثل شهید سلیمانی برای ترکیه میدان داری نکرده بود چون سردار سلیمانی موقع کودتا در ترکیه، مردانه وارد میدان شد، جلوی کودتاچیان را گرفت و نگذاشت علیه حزبی که اسلام گرا و سنی بودند کودتا شود و با این کار، ناتو را به خاک کشید و اسلام را عزت داد.

باید به تمدن نوین اسلامی برسیم

آیت الله دژکام افزود: میدان داری این حرکت باید به صورت مشترک بین همه ی مذاهب اسلامی انجام گیرد تا به نقطه ی عالی عزت، عظمت و تمدن نوین اسلامی برسیم.

اگر پای صندوق های رای نرویم، دشمن طمع می کند

وی تصریح کرد: اگر می خواهیم قوی شویم باید کنار صندوق های رای حاضر شویم، نمی شود بگوییم می خواهیم قوی شویم اما پای صندوق رای نرویم، وقتی نرفتیم دشمن طمع می کند و می گوید این ها به سرنوشت خودشان چندان حساس نیستند و علاقه ای ندارند و در نهایت کار به جایی می رسد که به جای اینکه پای صندوق مسئله مان حل شود باید در میدان جنگ مشکل مان را حل کنیم.

امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: اینکه رهبری می گویند همه باید حتما رای بدهند برای این است که عزت اسلامی و قدرت کشورمان به این آرا وابسته است و هرچه در اینجا حضور حداکثری داشته باشیم دیگر لازم نیست در میدان جنگ و نبرد سخت وارد شویم چون رهبر کبیر انقلاب فرمودند که این ها نمی توانند با یک ملت طرف شوند.

آیت الله لطف ا… دژکام افزود: وقتی پای صندوق های رای حاضر می شویم نشان می دهیم که یک ملتیم و همه با هم هستیم در این صورت، دشمن جرات نمی کند به مرزهای مان نزدیک شود.

وی تصریح کرد: صندوق های رای، روشی برای ایجاد قدرت سیاسی در عالم است که زمینه اش در ایران فراهم شده است و از نظر من، وظیفه ی شرعی است که این موضوع را برای مردم تبیین کنیم.

کار خبرگان از مجلس مهم تر است

امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: در کنار انتخابات مجلس، انتخاب خبرگان رهبری داریم که مسئله ی ارزشمندی است چون کاری که خبرگان می کند از مجلس مهم تر است؛ به عبارت دیگر، مجلس خبرگان ناظر بر ولایت و رهبری امت اسلامی است و تصمیم گیری های لازم را در این زمینه می گیرد.

اصلح را انتخاب کنید

آیت الله دژکام خاطرنشان کرد: انتخاب با مردم است که هر کسی را که اصلح بدانند انتخاب کنند اما اصل حضور و رای دادن چیز مطلوبی است و از شما علما می خواهم که به خوبی و با بیان رسا، شیوا، اصولی و مبتنی بر منطق قوی برای مردم تبیین کنید.

تقدیر از خیران بزرگ اهل سنت جنوب استان فارس

در پایان این مراسم، با حضور آیت الله دژکام امام جمعه شیراز، حجت الاسلام و المسلمین بینا زاده مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان فارس، حجت الاسلام و المسلمین موسوی خرم امام جمعه لار، شیخ محمد صالح انصاری مدیر مجتمع علوم دینی امام شافعی اوز، شیخ عبدالعزیز قاضی زاده امام جمعه اوز، شیخ مصطفی نوری امام جمعه اهل سنت گله دار و شیخ عبدالصمد ابونجمی امام جمعه اهل سنت شهرستان خنج، از خیران اهل سنت جنوب استان فارس با لوح هایی مزین به آیات شریف قرآن کریم تقدیر و تشکر شد.

اسامی خیرانی که در این همایش مورد تقدیر قرار گرفتند بدین شرح است:

شیخ نقی ابونجمی

حاج اسماعیل اسماعیل زاده

محمد سعید دانشور

حاج محمد صادق سلجوقی

عبدالقادر نوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست