مدیر حوزه علمیه رحیمی اهل سنت راز و جرگلان:
عزت نفس، آزادگی و شرافت از شاخص ترین صفات امام حسین (ع) بود
نظر آخوند رستگاری گفت: قیام امام حسین(ع) برای گرفتن ریاست نبود بلکه برای نجات اسلام از خطری بود که آن را تهدید می‌کرد به گونه ای که وقتی احساس كرد اسلام در خطر است برای نجات آن در مقابل یزید ایستاد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، نظرآخوند رستگاری مدیر حوزه علمیه رحیمی اهل سنت روستای بک پولاد راز و جرگلان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: قیام امام حسین(ع) برای گرفتن ریاست نبود بلکه برای نجات اسلام از خطری بود که آن را تهدید می‌کرد به گونه ای که وقتی احساس کرد اسلام در خطر است برای نجات آن در مقابل یزید ایستاد.

آخوند رستگاری با بیان اینکه اهل سنت همیشه در نمازهای یومیه خود به پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش درود می‌فرستد، یادآور شد: اهل سنت ارادات خاصی به اهل بیت رسول الله(ص) دارند و نباید فراموش کنیم که قیام و شهادت امام حسین(ع) باعث شد که مسلمانان وحدت داشته باشند و همیشه در مقابل ظالمین بایستند.

وی خاطرنشان کرد: نباید فکر کنیم امام حسین(ع) متعلق به مسلمانان است بلکه همه آزادیخواهان جهان نیز در آزادی، قیام در مقابل حکام ظالم و ستمگر، امام حسین(ع) را الگوی خود قرار می دهند.

فهرست