عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، اعدام دسته‌جمعی توسط آل سعود را محکوم کرد
شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت اعدام دسته‌جمعی تعدادی از طلاب علوم دینی در عربستان را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در پیامی، اعدام دسته‌جمعی تعدادی از طلاب علوم دینی در عربستان را محکوم کرد، متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

از دیدگاه شرع و دین مبین اسلام ریختن خون مسلمانان حرام و بلکه از گناهان کبیره است، مخصوصاً زمانی که آن خون یک شخص عالم، متفکر، مبارز و مجاهد و مدافع از حق باشد که هیچ‌وقت راضی نیست تن به ذلت و خواری دهد خواه آن عالم سنی و یا شیعه باشد.

در حدیث صحیح آمده است هر گناهی امید است خداوند آن را بیامرزد مگر شخصی که به حالت کفر بمیرد یا شخصی که از روی عمد مؤمنی را بکشد و همچنین کسی که در کشتن مؤمنی به قاتل کمک کند. پیامبر (ص) می‌فرماید: کسی که بر کشتن مسلمانی ولو به نصف کلمه کمک کند روز قیامت خداوند را ملاقات می‌کند درحالی‌که بین دو چشمش (روی پیشانی‌اش) مأیوس از رحمت خداوند نوشته‌شده است.

اقدام اخیر نابخردانه و غیرشرعی عربستان در قتل و کشتار و اعدام به‌ناحق ۳۷ نفر از چند شهر مختلف این کشور که اکثر آنها از علما و طلاب برادران شیعه و سه نفر از اهل سنت بودند بیانگر این حقیقت است که مقامات این کشور هیچ ارزشی به زندگی انسان‌ها قائل نیستند.

عربستان با این اعمال خود دل‌وجان و وجدان همه انسان‌های مسلمان و علمای اسلام رنجانیده و آزرده‌خاطر ساختند. تمام مسلمانان جهان از این جنایت و عاملان آن مبرا هستند و تنفر و انزجار خود را اعلام نمودند.

در حقیقت این اقدام علیه اهالی شیعه قطیف و الاحصاء و در حق شهروندان بی‌گناه خلاف قرآن و سنت اسلام و انسانیت است و تردیدی نیست که رژیم صهیونیستی و آمریکا شریک اصلی در این جنایت هستند.

آل سعود مدعی است که این افراد در جریان‌های تروریستی ارتباط داشتند و مشغول تشکیل هسته‌های تروریستی و اخلال در امنیت عمومی و ایجاد فتنه‌های طایفه‌ای و ناامنی در کشور و آسیب زدن به صلح و امنیت اجتماعی هستند و برای به هم زدن امنیت جامعه تلاش می‌کنند. آنها با زور و اجبار و تعذیب و شکنجه اقرار و اعتراف گرفتند و حکم اعدام آنها را صادر کردند.

ضمن عرض تسلیت به علمای اسلام به‌ویژه خانواده‌های محترم این شهدا خواهان مغفرت و علو درجات برای شهدا و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت داریم.

این عمل ضد انسانیت را به‌شدت محکوم می‌نمایم و از مدعیان دفاع از حقوق بشر و جامعه بین‌المللی، بررسی و رسیدگی به این امر را خواهانیم.

 

خلیل افرا

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت

و رئیس هیئت افتا و شورای پاسخگویی به مسائل شرعی اهل سنت استان بوشهر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست