عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت قتل عام نمازگزاران در نیوزیلند را محکوم کرد
شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با صدور پیامی قتل عام و به شهادت رساندن نمازگزاران در دو مسجد نیوزیلند را وحشیانه خواند و محکوم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ، شیخ خلیل افرا، عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت با صدور پیامی قتل عام و به شهادت رساندن نمازگزاران در دو مسجد نیوزیلند را وحشیانه خواند و محکوم کرد.

متن پیام بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

حادثه دل‌خراش و شهادت و مجروحیت جمعی از مسلمانان که در حال برگزاری نماز جمعه بودند را به همه مسلمانان جهان به‌خصوص مسلمانانی که در کشورهای اروپایی هستند عرض تسلیت دارم.

هرآنقدر دشمنان درصدد تضعیف اسلام باشند و بخواهند از گرمی و رونق تبلیغات اسلام کم کنند توفیق نخواهند یافت و اسلام به نص صریح قرآن در حال گسترش و توسعه است. آنان به چشم خود عزت و عظمت و شوکت روزافزون دین خاتم نبیین حضرت محمد(ص) را مشاهده خواهند کرد: «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره ولو کره الکافرون».

و این از بشارت‌ها و از آموزه‌های قرآنی است و اکنون اسلام در سراسر عالم در حال گسترش است و روزبه‌روز، فوج فوج و دسته دسته از مردمان آزادیخواه و حقیقت‌جو به این دین گرایش پیدا می‌کنند.

پیامبر علیه الصلاه و السلام در حدیثی فرموده است: «لیبلغن هذالدین ما باغ اللیل والنهار». دین اسلام بدون شک و تردید به هرجایی که شب و روز است و آفتاب و مهتاب بر آن می‌تابد خواهد رسید و کسی نمی‌تواند مانع از فراگیری اسلام بشود. وعده الهی بی‌تردید محقق است و هیچ ابرقدرتی چنین قدرتی ندارد.

دشمنان پست بر این گمان‌اند که این حملات و هجوم‌های وحشی صفتانه به انسان‌های مظلوم  اسلام را تضعیف خواهد کرد، خداوند هم بیان کرده است که کفار می‌خواستند بر پیامبر در هنگام نماز  حمله کنند و حضرت را از بین ببرند و یا از نمازخواندن منع کنند اما خداوند بهترین یاری کنندگان است.

این حوادث از ناحیه تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری با حمایت استکبار  می‌گیرد وقتی نمی‌توانند از توسعه اسلام و کشورهای اسلامی جلوگیری کنند در کمین می‌نشینند و مسلمانان را حتی در کشورهای غیر اسلامی به شهادت می‌رسانند با این حرکات وحشیانه می‌خواهند از  اسلام چهره‌ای خشن به نمایش بگذارند و امنیت آنان را متزلزل کنند  درحالی‌که کشورهای اسلامی در امنیت و آرامش هستند.

ما شهادت در راه قرآن و اسلام را و خصوصاً در حال عبادت و نماز را برترین نعمت و توفیق عظیم الهی و امتحان و آزمایش پروردگار می‌دانیم. این حادثه دل‌خراش و ناراحت‌کننده را محکوم کرده و برای زخمی شدگان آرزوی شفای عاجل، برای کسانی که به شهادت نائل شدند اجر جزیل خواهانم و به خانواده‌های این عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.

از پروردگار متعال طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری و پیروزی مسلمین را در جهان را مسئلت دارم.

خلیل افرا

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام‌جمعه موقت اهل سنت کنگان

و رئیس هیئت افتای اهل سنت استان بوشهر

فهرست