نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در مراسم بیست‌وهشتمین همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان:
علماء وظیفه دارند تا در برابر هجمه های استکبار جهانی و صهیونیسم از حریم اسلام دفاع نمایند
آیت الله محامی گفت: هیچ محدودیت و حدی را برای رشد علمی، اقتصادی، مدیریتی و حقوق شهروندی برای اقوام و مذاهب نیست و صرف اینکه افراد زیر چتر نظام فعالیت نمایند را کفایت می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از سیستان و بلوچستان؛ بیست‌وهشتمین همایش دانش‌آموختگی دارالعلوم زاهدان به همت دارالعلوم مکی زاهدان برگزار گردید.
در این همایش آیت الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تبریک اعیاد رجب و شعبان از برگزاری چنین جلساتی که بیانگر جایگاه رفیع علم و عالم است قدردانی نمود.
وی با اشاره به آیات و روایات متعددی که در وصف جایگاه علم و عالم آمده است ابراز داشت: همان طور که در روایات بیان شده است علماء جانشینان و ورثه انبیاء می باشند و باید به مثل انبیاء مردمی و از جنس مردم باشند تا بتوانند هدایت مردم را به نحو احسن عهده دار شوند.
امام جمعه معزز زاهدان در ادامه یکی از ویژگی‌های مهم علمای دین را تکاپو و تلاش برای رسیدن به کمال توصیف نمود و ابراز داشت: علماء باید خود اهل حرکت در جهت تکامل باشند و جامعه را نیز به این مهم سوق دهند.
وی در ادامه مسیر یک عالم دینی را مسیر حق و غایت آن را خداوند متعال عنوان داشت و گفت: اگر عالمان دینی می‌خواهند مردم را هدایت نمایند باید با ابزار مناسب این کار را انجام دهند و از مهمترین آن ابزارها تلاوت آیات الهی است.
آیت الله محامی یکی از ویژگی های مهم علماء را تزکیه نفس برشمرد و عنوان داشت: علما باید اهل ممارست و تهذیب باشند و مردم را نیز به این خصیصه دعوت نمایند.
وی در ادامه دانش و بینش را دو عنصر مهم در وجود علماء حقیقی دانست و ابراز داشت: دانش و فهم صحیح از دین دو عنصر است که یک عالم دینی باید آن را بیاموزد و به دیگران آموزش دهد.
وی ادامه داد: هدایتگری و هدایت شدن به صراط مستقیم هر دو فضل الهی می باشند؛ عالمان دینی می بایست هم هدایتگر و هم هدایت شده باشند تا بتوانند در جامعه تاثیر گذار لازم را بگذارند.
آیت‌الله محامی با اشاره به موقعیت حساس کنونی جامعه و هجمه های سنگین جهان کفر در مقابل اسلام ابراز داشت: استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل به دنبال تفرقه و گسستگی در جهان اسلام می باشند.
وی ادامه داد: متاسفانه در جای جای جهان اسلام درگیری و آشفتگی می بینیم که نتیجه ی مکر استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی است؛ می طلبد علماء و فرهیختگان جامعه در این اوضاع خطیر نقش خود را به خوبی ایفا نمایند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به جبهه بندی های موجود بین حق و باطل ابراز داشت: باید مراقب باشیم که جبهه خودی و دشمن را اشتباه نگیریم.
وی افزود: اگر علماء وظیفه خود را به خوبی انجام دهند اجری جزیل و پاداش انبیاء در انتظارشان خواهد بود.
امام جمعه معزز زاهدان رشد و پیشرفت در عرصه های مختلف، افزایش و رشد مدارس و مساجد و تشکیل مراسمات مذهبی را از الطاف خداوند بر شمرد و ابراز داشت: به برکت انقلاب اسلامی فضل خداوند شامل حال ما شده است و باید از فرصت های به وجود آمده کمال استفاده را برای رشد کشور و استان ببریم.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به نگاه بلند و الطاف ویژه مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان ابراز داشت: رهبری معظم انقلاب توجه خاصی به سیستان و بلوچستان دارند و هیچ محدودیت و حدی را برای رشد علمی ،اقتصادی، مدیریتی و حقوق شهروندی برای اقوام و مذاهب قائل نیستند و صرف اینکه افراد و اشخاص زیر چتر نظام فعالیت نمایند را کافی می دانند.
وی در ادامه ابراز داشت: رهبری معظم در اوایل انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و در سفری که به سیستان و بلوچستان داشتند خطاب به مولوی عبدالعزیز گسترش حوزه های علمیه و مدارس علوم دینی را به جهت مقابله با افکار مارکسیستی مورد توجه و تاکید قرار دادند؛ امروزه نیز به جهت هجوم افکار لیبرالیستی و مادی گرایانه حوزه های علمیه وظیفه مندند تا پاسخگوی شبهات و مسائل روز باشند.
آیت الله محامی خطاب به حضار در جلسه ابراز داشت: همه باید تلاش کنیم تا وضعیت بهتری داشته باشیم درست است که وضعیت کنونی از اوضاع قبل از انقلاب بسیار پیشرفته تر است اما تا سر منزل مقصود و رسیدن به رشد و تعالی مطلوب نظام فاصله داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست