با صدور بيانيه اي:
علمای اهل سنت خراسان شمالی بر تبعیت از دفتر مقام معظم رهبری در اعلام عید سعید فطر تاکید کردند.
علماي اهل سنت خراسان شمالي با صدور بيانيه اي اعلام كردند: اهل سنت خراسان شمالی، در اعلام عید سعید فطر، تابع دفتر رهبر معظم انقلاب هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، در این بیانیه آمده است:

اعلام هماهنگ عید سعید فطر در بین برادران تشیع و  اهل تسنن در ایران، اتحاد و یکپارچگی تمام مذاهب در ایران را به‌رخ جهانیان می‌کشاند و این وحدت و انسجام میان شیعه و اهل‌سنت ناکامی دشمنان اسلام و مسلمین را به ‌دنبال خواهد داشت.

بحث روئیت ماه، ممکن است در بسیاری از مکان ها گفته شود، ولی برای ثبوت این روئیت حتماً باید حاکم شرع دستور دهد. در این راستا با صراحت اعلام می‌کنیم در فقه اسلامی، حاکم اسلامی باید روئیت ماه را تأیید و نماز عید فطر را اعلام کنند که در فقه حنفی نیز، رؤیت هلال باید به تأیید حاکم اسلامی برسد، که در این کشور، ما علمای اهل سنت استان تابع فرمایشات مقام معظم رهبری عزیز، در این زمینه هستیم.

ایران اسلامی از حاکمی مشروع و توانمند و آگاه بر مسائل در رصد و استهلال ماه عید سعید فطر بهره می‌برد، لذا ما علماء و روحانیون اهل تسنن خراسان شمالی به جهان اعلام می داریم که اعلام ماه مبارک رمضان و برگزاری نماز عید سعید فطر، فقط با تبعیت از دفتر حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) صورت می گیرد و نظر حاکم شرع و ولی امرمسلمین جهان در این خصوص برای ما حجت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست