امام جمعه سنندج:
علمای اهل‌سنت احترام و جایگاه خاصی برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قائل هستند
امام جمعه سنندج گفت: امام حسین(ع) مسئولیت دفاع از دین اسلام و جد خود را داشت و قهرمانی آزاده بود که دستور گرفتن از یزید برایش قابل قبول نبود و هر کس پیرو راه پیامبر بزرگ اسلام(ص) باشد آرزوی همچین واقعه‌ای را در اسلام نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تسنیم، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه سنندج ضمن تسلیت ماه محرم و ایام سوگواری سالار و سرور شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران بافایش اظهار داشت: واقعه کربلا آن چنان سخت و تلخ است که هر کس به این روز فکر کند چشمانش برای امام حسین(ع) پر از خون می‌شود.

وی با بیان اینکه امام حسین(ع) شخصیت والا و بی‌نظیر، شهید کربلا و ملقب به ثاراللّه است، افزود: روایت واقعه تلخ کربلا برای هیچ مسلمانی قابل قبول نیست و ای کاش تاریخ همچنین روزی را برای ما به‌جا نمی‌گذاشت.

امام جمعه سنندج تصریح کرد: امام حسین(ع) مسئولیت دفاع از دین اسلام و جد خود را داشت و قهرمانی آزاده بود که دستور گرفتن از یزید برایش قابل قبول نبود و هر کس پیرو راه پیامبر بزرگ اسلام(ص) باشد آرزوی همچین واقعه‌ای را در اسلام نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه زبان از بیان و وصف بزرگی، شأن، جایگاه و محبوبیت امام حسین(ع) قاصر است گفت: علمای اهل‌سنت احترام و جایگاه خاصی برای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قائل هستند و همیشه با تأسف از ایشان یاد می‌کنند.

ماموستا خدایی با بیان اینکه شهدا درس شهادت را از امامان دین ما یاد گرفتند خاطرنشان کرد: همه شهدا مدیون امام حسین(ع) هستند، چرا که اگر امام حسین(ع) نبود درِ باغ شهادت بر روی همه بشریت بسته می‌ماند.

امام جمعه سنندج یادآور شد: انتقام خون امام حسین(ع) و دیگر شهدای کربلا گرفته می‌شود و یقیناً دچار سخت‌ترین بلاها و به‌سزای اعمال خود می‌رسند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست