شناسه خبر: 3860

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3860

نماینده ولی فقیه گلستان در آئین فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه محمدیه نگین شهر:
علما اهمیت ماه مبارک رمضان را برای مردم گوشزد کنند
نماینده ولی فقیه در گلستان، گفت: به علمای شیعه و سنی توصیه می کنم همانگونه که رسول گرامی اسلام (ص) نسبت به اهمیت ماه مبارک رمضان برای مردم هشدار می دادند، این سفارش پیامبر را برای مردم گوشزد کنند.

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گلستان، حضرت آیت الله نورمفیدی در مراسم عمامه گذاری ۲۲ نفر از طلاب حوزه علمیه محمدیه نگین شهر با اشاره به سیره و اعمال حضرت محمد (ص) قبل و بعد از آمدن ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: پیامبر اسلام (ص)  قبل از رسیدن ماه رمضان، مسلمانان را توجه و بیدارباش می دادند که مهیای ماهی شوند که همراه خودش برکت و مغفرت به همراه می آورد.

به گفته وی؛ سیدالمرسلین (ص) درباره کسب فیوضات ماه رمضان برای مومنان هشدار داده و فرموده: «شقی و بیچاره کسی است که ماه رمضان آید و خودش را مشمول غفران الهی قرار نداده و از برکات و رحمت خداوند بی نصیب بماند».

نماینده ولی فقیه در گلستان با تاکید بر اینکه از بین ماه های قمری فقط اسم ماه مبارک رمضان در قرآن آمده است، تصریح کرد: ماه رمضان با ماه های دیگر فرق می کند، از همه ماه های سال بهتر است؛ زیرا روز و شبش نسبت به بقیه ایام سال نورانی تر و معنوی تر است.

وی، افزود: اوقات سحر در ماه رمضان بهترین زمان برای انجام مناجات و راز و نیاز با خداوند متعال و همچنین خواندن نماز است.

به گفته وی؛ ضروری است مسلمانان در رمضان علاوه بر تحمل گرسنگی و تشنگی، چشم و زبان و حتی ذهنشان روزه دار باشد و به خاطر خدا آن اعضا نیز حفظ شوند که این کار ما را به تقوا می رساند.

آیت الله نورمفیدی با یادآوری اینکه خداوند خودش میزبان روزه داران در ماه رمضان است، گفت: خداوند میزبان ماه رمضان است، مهمانی خداوند با بقیه مهمانی ها فرق می کند؛ چرا که با گرسنگی و تشنگی دادن و روزه گرفتن از مهمانان پذیرایی می کند.

وی، ادامه داد: در مهمانی و محفل خاص خداوند، دنیاپرستان و هواپرستان جایی ندارند، آنجا جای کسانی است که امر خدا را بر امر دیگران مقدم می دارند و پا روی خواسته نفسانی می گذارند و با گرسنگی، تشنگی و امیال دنیوی مبارزه می کنند.

به گفته وی؛ چهره پیامبر بزرگوار اسلام (ص) با رسیدن ماه رمضان تغییر می کرد و حال خوبی بهش دست می داد، نماز خواندنش زیاد می شد و از خداوند طلب مغفرت می کرد.

امام جمعه گرگان با اذعان بر اینکه گروه های افراطی ساخته و پرداخته استکبار جهانی است، گفت: شکی نداشته باشید که همه گروه ها و جریانات افراطی از سوی دشمنان اسلام و مسلمین طراحی شده اند.

به گفته وی؛ این گروه های ضد دین، آبروی اسلام و پیامبر گرامی (ص) را برده اند و لازم است از آنها دوری بجوئیم.

مومنان از وجود نازنین پیامبر اسلام (ص) نهایت بهره را ببرند.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس نیز در این مراسم، گفت: پیامبر اسلام (ص) برای مسلمانان و همه انسان ها نعمت بزرگی است و لازم است نهایت استفاده از وجود مبارکش برده شود.

آخوند عبدالکریم جاور با اشاره به آیه ۱۶۴ سوره مبارکه آل عمران، اظهار کرد: خداوند در این آیه شریفه با کلمات ویژه قسم یاد می کند که از جنس خودتان پیامبری را برای هدایت شما فرستادیم که تا روز قیامت مایه رحمت و رافت است.

به گفته وی؛ خداوند سه ویژگی تلاوت قرآن، تعلیم مردم و تزکیه نفس را از خصوصیات برجسته برای نبی گرامی اش ذکر کرده است که کاملا به درد اهل ایمان می خورد.

امام جمعه اهل سنت گنبد کاووس با اعلام اینکه اصحاب گرانقدر به محض شنیدن تعالیم نبوی با گوش جان بدان عمل می کردند، ابراز کرد: پیغمبر بزرگوار اسلام (ص) با زیبایی خاصی قرآن را تلاوت و بدان عمل می کردند و با تعالیم نابی که از خداوند گرفته بود به خوبی به تزکیه نفس خویش می پرداخت.

به گفته وی؛ زندگی بدون دین ارزشی ندارد و مومنان در جهت کسب مهارت های دینی و یاد دادن آن برای بقیه مسلمانان تلاش کنند.

فهرست