امام جمعه اهل سنت مسجد جامع نبی اکرم (ص) اسالم:
علما وارثان انبیا الهی هستند و وظیفه مهم پاسداری و حفاظت از دین را برعهده دارند
حجت الاسلام اسرافیل رحیمی در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای خاله سرای بخش اسالم با اشاره به آیات الهی اظهار داشت: علما وارثان انبیا الهی هستند و علاوه بر تبلیغ دین، وظیفه مهم پاسداری و حفاظت از احکام و دستورات دینی را بر عهده دارند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام اسرافیل رحیمی در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای خاله سرای بخش اسالم با اشاره به آیات الهی اظهار داشت: علما وارثان انبیا الهی هستند و علاوه بر تبلیغ دین، وظیفه مهم پاسداری و حفاظت از احکام و دستورات دینی را بر عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه اصل دستورات ، پند ها و موعظه ها  از سوی خدا و رسولش نازل شده است، افزود: علما با ایستادن پای دین در خدمت اسلام قرار دارند و وظیفه آنان فقط یاد آوری احکام و پاسداری از دستورات خداوند متعال و رسول گرامی اسلام (ص) است.

حجت الاسلام اسرافیل رحیمی خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر اکرم (ص) می فرماید؛ انسان ها را با پند و نصحیت و دعوت به حقیقت ارشاد کن تا مومنانی که دعوت تو را می پذیرند از موعظه های تو بهره مند باشند.

وی با بیان اینکه همه انبیا الهی با معجزه برای هدایت بشر مبعوث شده اند، گفت: معجزات پیامبران باعث شد تا مومنان به قدرت خدا ایمان داشته باشند و دعوت حق را بپذیرند و با عمل به پند و موعظه پیامبران آماده و ارشاد شوند.

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع نبی اکرم (ص) روستای خاله سرای بخش اسالم با بیان اینکه خداوند در قرآن کریم هدف از خلقلت انسان را پرستش خالق خود عنوان می کند، اظهار داشت: انسان برای عبادت معبود باید معرفت پیدا کند و خالق خود را بشناسد و خداوند نیز در این امر انسان را تنها نگذاشته و انبیا الهی را فرستاده تا بشر را ارشاد نمایند.

وی با اشاره به برخی از محاسن اخلاقی رسول خدا (ص)، گفت: همه خصوصیات اخلاقی پیامبر(ص) زیبنده بود و ایشان مبعوث شد تا بشر را از جهالت نجات دهد.

حجت الاسلام اسرافیل رحیمی با تاکید بر اینکه باید قدر دین خود و اسلام را بدانیم و به کیفیت اعمال بیشتر توجه نماییم، اظهار داشت: متاسفانه ساعت ها وقت خود را پای تلویزیون و تماشای مسابقات ورزشی می گذارنیم اما تلاشی در جهت پیشرفت ایمان و تقوا از خود نشان نمی دهیم.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست