شناسه خبر: 6584

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=6584

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت در جلسه شورای روحانیت شهرستان پاوه؛
علی رغم همه کمبودها نباید احساس خستگی کنیم
حاج ماموستا دکتر قادری در جلسه شورای روحانیت شهرستان پاوه اوضاع کنونی را حساس عنوان کرد و افزود: در این برهه حساس و علی رغم همه کمبودها باید احساس خستگی نکنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه، روز سه شنبه (۷ خردادماه ۹۸) شورای روحانیت شهرستان پاوه بمنظور بحث و بررسی پیرامون چند موضوع مهم روز در محل مسجد قباء پاوه تشکیل جلسه داد.

در این جلسه حاج ماموستا دکتر ملا قادر قادری ضمن خیر مقدم به حضور روحانیون محترم عضو شورای روحانیت گفت: روحانیون باید به نقش و وظیفه اصلی خود که دعوت است عمل کنند و در این راستا باید اهتمام خاصی داشته باشند.

عضو شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت و امام جمعه پاوه اوضاع کنونی را حساس عنوان کرد و افزود: در این برهه حساس و علی رغم همه کمبودها نباید احساس خستگی کنیم

امام‌جمعه پاوه در ادامه به اهداف اصلی این نشست اشاره کرد و گفت: انگیزه اصلی نشست بررسی و بحث و گفتگو پیرامون اوضاع رمضان و استقبال مردم از این ماه عظیم و حضور مردم در ایام سپری شده، اختلافات ایجاد شده در خصوص زکات فطر، نقش علماء در روز جهانی قدس، تدوین برنامه های لازم برای دهه آخر رمضان و مسئله نماز عید فطر است.

در ادامه این نشست همه حضار به بیان دیدگاههای خود در خصوص موضوعات مطروحه پرداختند و در خاتمه موارد ذیل بعنوان نتیجه جلسه مصوب گردید:

۱- علی رغم وضعیت جامعه از حیث فصل و وضعیت معیشت مردم، خداوند را شاکریم که استقبال از رمضان و احترام به ماه قرآن از سوی مردم اورامانات مایه خوشحالی و خرسندی است، وظیفه همه ماست که مردم اهل ایمان را تشویق و جهد و کوشش خویش را دوچندان کنیم.

۲- در خصوص زکات فطر، دیدگاه و نظر اعضاء همان است که در اطلاعیه شورای روحانیت در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۸ اعلام گردیده است و اختلافات و قد علم کردن گروهها و دستجات در میان روحانیون اهل سنت کورد را یک امر طبیعی و نتیجه فقدان وحدت و نبودن سرپرست و مدیریت واحد بین علماء می دانیم.

۳- روزقدس روز حمایت از مردم مظلوم فلسطین است و شورای روحانیت شهرستان پاوه ضمن دعوت از آحاد مردم برای شرکت در راهپیمایی این روز خود نیز حضوری پررنگ خواهند داشت.

۴- در خصوص نماز عید فطر و اختلاف احتمالی در برگزاری عید، در مرحله نخست شورای روحانیت پاوه امیدوار است شاهد عیدی هماهنگ باشیم و در هر صورت و بجهت رعایت وحدت ان شاء الله نماز عید را همراه با جمهوری اسلامی ایران اقامه و از سایر روحانیون محترم و مردم شریف منطقه توقع وحدت، تفاهم و هماهنگی را داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست