امام جمعه اهل سنت روستای زبّار از توابع عسلویه؛؛
علی علیه‌السلام از کودکی تربیت یافته مکتب پیامبر اسلام بود
شیخ ابراهیم معرفت عظیمی: حضرت امام علی اولین جوانی بود که در آغاز بعثت به پیامبر ایمان آورد و از کودكی نزد پیامبر (ص) تربیت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، شیخ ابراهیم معرفت عظیمی امام جمعه اهل سنت روستای زبار در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به شمه‌ای از فضایل حضرت امام علی رضی الله عنه چهارمین خلیفه راشد، گفت: حضرت امام علی (رض) پسر عموی پیامر(ص) اولین جوانی بود که به پیامبر ایمان آورد، از کودکی نزد پیامبر بودند و بخاطر آلوده نشدن به بت پرستی و شرک، “کرّم الله وجه” خطاب داده شده است که فقط ایشان از این امتیاز برخوردار بودند.
خطیب جمعه تصریح کرد: پیامبر(ص) امام را بسیار دوست می‌داشت و می‌فرمایند: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» فرزندان ایشان را سرور جوانان اهل بهشت خوانده و سیدنا ابی محمد الحسن و ابی عبدالله الحسین، در زمان کودکی در آغوش پیامبر بزرگ شده اند.
وی افزود: حتی هنگامی که پیامبر به نماز می ایستادند و به سجده می رفتند بالای کمر ایشان می رفتند، پیامبر اشاره می کرد کاری به آنها نداشته باشید بگذارید بازی کنند.
لازم به ذکر است در نماز جمعه این هفته، جعفری فرمانده بسیج محمدرسول الله (ص) شهر چاه مبارک با حضور در جمع نمازگزاران پس از نماز بیاناتی به مناسبت سوم خرداد، روز آزادسازی خرمشهر بیان کرد.
وی گفت: اگر پایبند آرمانهای امام راحل باشیم و به آن عمل کنیم و از منویات حضرت امام خامنه‌ای مدضله العالی اطاعت کنیم در دنیا و آخرت پیروز و سرافراز و بر دشمنان غالب خواهیم شد.
جعفری تصریح کرد: آمریکا و همپیمانانشان چشم طمع به این سرزمین دوخته‌اند. ولی ملت عزیز و هوشیار، ملت واحده و متحد، با تمسک وچنگ زدن به حبل الله المتین، هیچ وقت برابر نیرنگ های دشمن با شکست روبرو نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست