شناسه خبر: 3719

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=3719

امام جمعه اهل سنت خاش:
عمل به دستورات قرآنی بهترین معروف برای نسل جوان است
امام جمعه اهل سنت خاش گفت: اجرای دستورات الهی مطابق با سنت های نبوی گره گشا در امور بوده و انسان را از تاریکی و زشتی ها دور و به عزت و کامیابی در دنیا و آخرت می رساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری بسیج، مولوی محمدعلی شهنوازی، امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش در گفتگو با خبرنگار بسیج در خاش گفت: اجرای معروفات در راستای آگاه کردن افراد جامعه یک امر مهم و ضروری در بین نسل جوان و آینده ساز انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به این مطلب که پیروی از قرآن کریم و سنت های گهربار رسول اکرم (ص) بالاترین معروف است، افزود: همانگونه که قرائت قرآن کریم انسانها را از بدیها دور می کند و راه درست را نشان می دهد، اجرای معروفات و نهی از منکرات نیز راه سعادت را برای مسلمانان به ارمغان خواهد آورد.

مولوی شهنوازی بیان کرد: قرآن کریم کتاب الهی و بهترین معروف برای راهنمایی و هدایت مسلمانان است، هر آنچه در قرآن کریم آمده و پیامبر اسلام نیز بر آن عمل کرده اند، بهترین دستور و شیوه برای رسیدن به کامیابی در دنیا و آخرت محسوب می شود.

امام جمعه اهل سنت خاش اظهار داشت: واجباتی از قبیل اقامه نماز، پرداخت زکات، روزه گرفتن، صدقه دادن و اجرای احکام و حدود شرعی و دینی به عنوان معروفات مهم مورد تاکید پروردگار متعال می باشد که باید به آنها عمل شود.

این مسئول ادامه داد: اجرای دستورات الهی مطابق با سنت های نبوی گره گشا در امور بوده و انسان را از تاریکی و زشتی ها دور و به عزت و کامیابی در دنیا و آخرت می رساند.

امام جمعه اهل سنت خاش در پایان خاطر نشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی به عنوان یک وظیفه مهم برای هر فرد مسلمان اعم از زن و مرد و پیر و جوان و عالم و غیر عالم است که در راستای اصلاح فردی و اجتماعی باید تلاش کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست