نماینده ولی فقیه در کردستان
عمل به دستورات قرآن مهم‌ترین دلیل پیشرفت‌های ایران است
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه عمل به دستورات قرآن مهم‌ترین دلیل پیشرفت‌های ایران است، گفت: تاریخ اسلام نشان داده هر جاکه به قرآن عمل کردیم نتیجه و تأثیر مثبت آن را مشاهده کرد‌ه‌ایم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی در همایش قرآن و عترت استان که با حضور دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت و مشاور مقام معظم رهبری در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: قرآن کتاب هدایت بشریت است و انسان را از ظلمت‌ نجات و به سمت نور و روشنایی هدایت می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: : تاریخ اسلام نشان داده هر جاکه به قرآن عمل کرده‌ایم نتیجه و تأثیر مثبت آن را مشاهده کرد‌یم.

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه پیشرفت در علوم مختلف دستور دین اسلام است، اذعان داشت: اگر امروز ایران اسلامی در بخش‌های مختلف مسیر توسعه و رشد را طی و به اوج و بالندگی رسیده نشان از عمل به این فرمان الهی است.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: این کتاب قرآن است که در نهایت بر جهان حکومت خواهد کرد و امروز می‌بینیم دشمنان خدا در هرجای دنیا که هستند از ملت مسلمان ایران اسلامی وحشت دارند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: اگر امروز در دنیا برای انرژی هسته‌ای ایران دست و بال می‌زند و برای مقابله با فعالیت‌های صلح دوستانه ما در این زمینه تلاش می‌کند نشان دهند پیشرفته و قدرت ایران است که برای دشمنان ما قابل قبول و حضم نیست.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: ما در هر جایی که به قرآن عمل و براساس دستورات آن جلو رفتیم به رشد و پیشرفت رسیده‌ایم.

نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: کشور ایران در رشد معنویت و کمالات انسانی و تربیت انسان‌های والا کم نداشته است  از این رو توجه بیش از پیش و مسائل دینی و تقوای الهی باید ملاک حرکت همه ما باشد.

حسینی‌شاهرودی از بصیرت، تقوا و ایمان به عنوان سه مولفه هم در نهراسیدن از دشمنان نام برد و گفت:‌ انسان‌هایی که براساس آیات قرآن و دستورات این کتاب الهی حرکت می‌کنند از هیچ قدرتی نمی‌ترسند.

وی اذعان داشت: برای اینکه بیشتر  از قرآن کریم بهره بگیریم باید به سراغ مطهرون برویم و از اهلش استفاده کنیم چرا که اصل قرآن دست آنهاست.

نماینده ولی فقیه در کردستان به دو گنجینه گرانبها که پیامبر برای امتش به یادگار گذاشته اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) قرآن و اهل بیت را به عنوان دو گنجینه گرانبها در بین امت مسلمان به یادگار گذاشته تا با تمسک و دست گرفتن به آنها از مسیر واقعی دین اسلام خارج نشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست