امام جمعه موقت كامياران:
عمل به پیام های رهبری راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام است/پیام رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام سراسر درس است
امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه پیام رهبری به حجاج بیت‌الله الحرام سراسر درس است، گفت: عمل به پیام های رهبری راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا اقبال بهمنی ضمن تبریک مجدد اعیاد ذی الحجه اظهار کرد: در پیامی که مقام معظم رهبری هر ساله برای حجاج بیت الله می فرستد امسال هم مثل سالهای گذشته پیام خیلی مهمی را برای حجاج بیت الله و تمام جهان اسلام صادر و در قالب آن اهمیت حج را بیان فرمودند.

وی خاطرنشان کرد: حج از مهمترین ارکان و واجبات دین است که برگزاری شکوهمند آن موجب انسجام و اتحاد بیشتر امت اسلامی و اقتدار آنان در جهان می شود لذا حج فرمان خدای بزرگ و سنت دیرین حضرت آدم و راه رسم خلیل رحمان حضرت ابراهیم است.

وی با بیان اینکه حج میعادگاه انسان و خدای رحمان و پایگاه خط رهروان حضرت ابراهیم است، گفت: در حقیقت حج کانون آشنایی و ارتباطات امت بزرگ اسلامی و اردوی آگاهی، آزادی و خودسازی است.

وی تصریح کرد: کعبه نخستین خانه خدا و خانه مردم و اولین پرستشگاه خدا بر روی کره زمین است.

وی با بیان اینکه حج نوعی جهاد و بزرگترین و جاودانه ترین عبادت انسان ها است، گفت: حج با توجه به این اهمیتی که دارد که از عبادت های بزرگ اسلامی است و هر کس به کوی دوست راه می یابد باید در انجا شیوه زندگی در محضر یار و راه و رسم حضور را بیاموزد.

امام جمعه موقت کامیاران اضافه کرد: حج نمودار قیامت و تجلی حرکت عمومی بشریت کانون دعا و نیایش و جایگاه وحی و تلاوت قرآن است به همین منظور مقام معظم رهبری در پیام امسال هم نکات خیلی مهم را یادآور شدند.

ماموستا بهمنی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در پیامی که به مناسبت موسم حج صادر کرده اند، گفت:عمل به پیام های رهبری راه برون رفت از مشکلات جهان اسلام است.

وی با بیان اینکه رهبر حکیم انقلاب در این پیام حج را میدان استکبار ستیزی عنوان فرمودند، تصریح کرد: حج نمادی است تا جاهلیت قرن حاضر را اعلام کند و نشان دهد کسانی که ادعای حقوق بشر را می کنند نه تنها حامل پرچم حقوق بشر نیستند، بلکه حقوق بشر را رعایت نمی کنند و تضعیف می کنند.

وی به هجمه های دشمنان اسلام و مدعیان حقوق بشر به کشورهای مختلف اسلام و به خاک و خون کشیدن مسلمان اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در بخشی دیگر از این پیام به ملت ها و کشورهای اسلامی تاکید می کنند که حج محور یگانه پرستی و توحید است.

امام جمعه موقت کامیاران افزود: در اینکه ما همه مسلمان و دارای خدا، پیامبر، قبله و کتاب واحد هستیم هیچ شکی نیست از این رو نباید با گمان بد همسایه های مسلمان خود را به عنوان دشمن معرفی کنیم.

ماموستا بهمنی گفت: حضرت آقا در این پیام به سران کشورهای اسلامی توصیه فرموده اند باید دشمنان و دوستان خود را بشناسید و با تکیه بر وحدت اسلامی در برابر هجمه های دشمنان ایستادگی کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: کمک به مردم مظلوم فلسطین، تلاش برای بهبود پیکر مجروح یمن و تلاش برای نجات مسلمانان مظلوم در هر نقطه از جهان بزرگترین نیاز امروز جهان اسلام برای مقابله با هجمه های استکبار است که مقام معظم رهبری به شیوایی بر این مهم تاکید فرموده اند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در این پیام خطاب به همه مسلمان به ویژه سران کشورهای اسلامی تاکید فرموده اند که به جای آغوش برادر دینی خود به آغوش دشمنان اسلام پناه نبرید، عنوان کرد: آنچه رهبری در این پیام آودولتمردان به جای تکیه به برادر مسلمان خود، به آغوش دشمن پناه میبرند و برای سود شخصی چند روزه، تحقیر و زورگوئی دشمن را تحمل میکنند و چوب حراج به عزت و استقلال ملت خود میزنند. آنان که بقاء رژیم غاصب و ظالم صهیونیست را می‌پذیرند و پنهان و آشکار دست دوستی به آنان میدهند. اینان را نصیحت میکنیم و از پیامدهای تلخ این رفتار بر حذر میداریم» دقیقا پیام امام امت است.

وی با تاکید بر توجه به وحدت و اتحاد بین جهان اسلام، گفت: همانطور که انقلاب اسلامی در دهه ۵۰ امریکا را از ایران بیرون راند و امروز آمریکا را از خاورمیانه بیرون می کند سایر کشورهای خاورمیانه نیز دست به دست ایران بدهند تا این واقعیت تاریخی به وقوع بپیوندد و ابهت پوشالی آمریکا برای همیشه شکسته شود.

انتهای پیام/

فهرست