امام جمعه اهل سنت سرخس:
عمل کردن به دستورات وزارت بهداشت و کادر درمان یک توصیه شرعی است
مولوي سيد عبدالعزيز عبدالهي(پارسا) گفت: عمل کردن به دستورات وزارت بهداشت و کادر درمان یک توصیه شرعی است که تخلف از آن گناه محسوب می شود لذا از همه عزیزان درخواست می شود این توصیه ها را جدی بگیرند و به آنها عمل کنند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، مولوی سید عبدالعزیز عبدالهی امام جمعه اهل سنت سرخس در گفتگویی با خبرنگار ما با اشاره به اینکه ویروس کرونا باعث شد بسیاری از برنامه های روزمره به حالت تعلیق در آیند اظهار داشت: وضعیتی که در کشور بر اثر ویروس کرونا بوجود آمده نگران کننده است این وضعیت به دلیل عمل نکردن به پروتکل های بهداشتی و برگزاری مراسم های تعزیه و عروسی ها می باشد که اکثریت مناطق کشور قرمز اعلام شده است.

وی افزود: عمل کردن به دستورات وزارت بهداشت و کادر درمان یک توصیه شرعی است که تخلف از آن گناه محسوب می شود لذا از همه عزیزان درخواست می شود این توصیه ها را جدی بگیرند و به آنها عمل کنند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

مولوی پارسا ادامه داد: این ویروس از طرف خداوند بعنوان بیدار باش به جامعه بشریت فرستاده شد و این شرایط کنونی جامعه زمان توبه و استغفار است، باید از خواب غفلت بیدار شویم از گناه معصیت دست بکشیم و در اعمالمان تجدید نظر کنیم تا الله مارا از شر این ویروس منحوس نجات بدهد.

ایشان در پایان اظهار داشت: کسانی که در راه مقابله با این ویروس جان خود را از دست داده اند شرعا شهید محسوب می شوند. لازم می دانم از زحمت‌کشان ستاد مبارزه با کرونا کادر درمان پزشکان و پرستاران و دیگر دست اندرکاران که بطور فداکارانه عمل کردن و نهایت از خود گذشتگی را از خود نشان دادند کمال تشکر و قدردانی را بنمایم.

فهرست