امام جمعه روستاي نصر‌آباد تربت جام:
عید قربان پیمانی است که بنده با خدای خود می بندد تا جان و مال خود را در راه او ببخشد
مولوي احمد صارمي گفت: مسلمان این قربانی را بهانه اي قرار داده تا با پروردگار خود عهد و پیمان ببندد که اگر اسلام نیاز به جان داشته باشد جان خود را در طبق اخلاص خواهند گذاشت كه إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِينَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان،‌ مولوی احمد صارمی امام جمعه اهل سنت روستای نصر آباد و مدرس حوزه علمیه احمدیه تربت جام در گفتگو با خبرنگار این روابط عمومی با تبریک فرارسیدن عید سعید قربان، این عید را عید بزرگ امت اسلام برشمرد و افزود: عید سعید قربان عید بزرگ امت اسلامی است و خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم به این ایام (عشر ذیحجه) قسم یاد کرده است و می فرماید و الفجر و لیال عشر.

ایشان ادامه داد: قسم خوردن پروردگار به این ایام حکایت از عظمت و بزرگی این ایام دارد.

مولوی صارمی گفت: یکی از واجبات بزرگ اسلام انجام حج می باشد که متوجه امت اسلامی است و علاوه بر انجام این مهم شرعی وحدت امت اسلامی نیز به نمایش گذاشته می شود. تا اینکه امت اسلامی از کشورهای مختلف در یک جا جمع شوند و این کنفرانس عظیم اسلامی را تشکیل دهند و مشکلات جهان اسلام را مطرح و برای رفع آن برنامه‌ریزی کنند و از توان امت اسلامی و کشور اسلامی برای عزت و سربلندی مسلمانان استفاده نمایند و توطئه ها و آسیب هایی که از طرف دشمنان متوجه امت اسلامی می شود را شناسایی کرده و در مقابل آنها ایستادگی و مقاومت نمایند و از کیان اسلام و قرآن پاسداری نمایند.

مدرس حوزه علمیه احمدیه ابراز داشت: در روز عید قربان قربانی کردن گوسفند واجب است بر هر فردی که استطاعت مالی داشته باشد و مالک نصاب شرعی باشد. پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند، هر کس که استطاعت مالی داشته باشد و قربانی نکند ایمان او کامل نمی باشد.

ایشان افزود: اصحاب رسول اکرم(ص) از ایشان سوال کردند این قربانی کردن چه جایگاهی در اسلام دارد حضرت فرمود؛ سنت پدر شما حضرت ابراهیم(ع) می باشد. اصحاب سوال کردند برای ما چه اجر و پاداشی در آن است فرمود؛ در مقابل هر مویی که در پوست گوسفند است خداوند به شما یک حسنه عنایت می‌کند و این قربانی کردن در واقع دارای فلسفه و حکمتی است.

وی ادامه داد: مسلمان این قربانی را بهانه ای قرار داده تا با پروردگار خود عهد و پیمان ببندد که اگر اسلام نیاز به جان داشته باشد جان خود را در طبق اخلاص خواهند گذاشت که إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست