امام جماعت اهل سنت مسجدالنبی بجنورد:
عید سعید قربان عیدپاکی و بندگی خداوند برای مسلمانان جهان است
غفورآخوند سرفراز گفت: عید سعید قربان عیدپاکی از هواهای نفسانی و بندگی خداوند برای تمامی امت های اسلامی است و مسلمین باید قدر این عید بزرگ اسلامی را بدانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، غفورآخوند سرفراز امام جماعت اهل سنت مسجدالنبی بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: عید قربان یکی از واجبات است که در قرآن آمده و به آن معتقدیم و هر ساله این روز را با قربانی نمودن جشن می گیریم.

آخوند سرفراز افزود: در صبح روز عید قربان اقوام ترکمن در محل هایی که نماز عید برگزار می شود حضور دارند و نماز را به جا می آوردند و قبل از خواندن نماز عید قربانی صورت نمی گیرد.

وی بیان داشت: اقوام ترکمن سالم ترین گوسفند، گاو و شتر را برای قربانی انتخاب می کنند و حیوانی که لاغر باشد، بلنگد، کمی از گوش آن بریده شده باشد و… برای قربانی انتخاب نمی کنند و یا این آداب و سنن به بندگی خداوند را به جا می آورند.

ایشان تاکید کرد: با همه این احوال امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا نمی توان مناسک را به صورت کامل برگزار کرد و امیدواریم که ملت مسلمان ایران با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ریشه کنی این ویروس کوشا باشند تا انشاالله در سال های آینده بتوانیم دوباره مناسک مذهبی را با شور بیشتری برگزار نماییم.

فهرست