شناسه خبر: 7428

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=7428

امام جمعه اهل سنت سیراف؛
عید فطر جشن یک ماه بندگی و غلبه بر هواهای نفسانی است
شیخ حسین افروز: نماز عید فطر در حقیقت جشن آمرزش و بخشش الهی و نماد وحدت و اتحاد مسلمین و شادمانی پس از یک ماه بندگی و مبارزه با نفس اماره و خواهش‌های آن و شیطان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از بوشهر، نماز وحدت‌بخش عید سعید فطر، با حضور انبوه نمازگزاران خداجوی در مسجد جامع اهل سنت شهر تاریخی سیراف، پس از یک ماه حضور در ضیافت الله به امامت شیخ حسین افروز برگزار گردید.
شیخ حسین افروز در خطبه‌های نماز عید، ضمن تبریک این عید بزرگ به امت اسلامی و ملت ایران عید فطر را جشن رضایت خداوند از بندگان دانست و گفت: نماز عید فطر در حقیقت جشن آمرزش و بخشش الهی و نماد وحدت و اتحاد مسلمین و شادمانی پس از یک ماه بندگی و مبارزه با نفس اماره و خواهش‌های آن و شیطان است.
وی با بیان اینکه مؤمنین با روزه‌داری هزینه نکردند بلکه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، افزود: روزه به ما می‌آموزد که با تحمل مشقات و سختی‌ها مقاومت و استواری را تقویت کنیم و تحمل و حوصله را بیشتر کنیم و با همه در صلح و صفا و مهرورزی و محبت باشیم.
افروز با بیان اینکه در ماه رمضان چشمه‌های فیاض نور و رحمت و محبت بیکران حق‌تعالی بیشتر از هر زمان بر بندگان صالح و متقی جریان می‌یابد گفت: در روز عید همه برادران و مؤمنان با شعف و شادمانی وصف‌ناپذیر از سربلندی در آزمون یک ماه بندگی و طاعت خداوند، سرشار از مهر و محبت همدیگر را در آغوش می‌گیرند و این روز را به یکدیگر تبریک می‌گویند.
وی گفت: روز عید روزی است که خداوند می‌فرماید: ای بندگانم از من درخواست کنید. به عزت و جلالم سوگند شما امروز در این گردهمایی خود برای آخرت و دنیا هر چه از من بخواهید به شما می‌بخشم و به عزتم سوگند تا آن زمان که مرا مراقب خود بدانید و از من بترسید و پیروی کنید گناهان و عیوب شما را بپوشانم و از عذابم در امان می‌مانید.
خطیب مسجد جامع اهل سنت سیراف با بیان اینکه ما در اعلان عید فطر تابع مقام معظم رهبری هستیم تأکید کرد: در کشور جمهوری اسلامی ملّت شریف ایران تحت پرچم سرافراز اسلام همه آحاد و اقشار با وحدت و انسجام و همدلی در کنار هم هستیم و از هرگونه عامل تفرّق و تشتّت منزه و بیزار هستیم، لذا در اعلان عید فطر و اول ماه شوال تابع حکم رهبر انقلاب حضرت امام خامنه‌ای هستیم و همه ملت اعم از سنی و شیعه به فرمان رهبر خود لبیک می‌گوییم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست