امام جمعه شهرک بهاران مریوان
عید فطر یک جایزه آسمانی است/هیچ نعمتی بالاتر از لقای پروردگار نیست
امام جمعه شهرک بهاران مریوان با تاکید براینکه روز عید فطر یک جایزه آسمانی است، گفت: جایزه عبارتست از لقای  پروردگار که هیچ نعمتی بالاتر از آن نیست.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در شهرک بهاران مریوان اظهار کرد: به نقل از رسول الله(ص) خداوند رمضان را به سه دهه رحمت، مغفرت و دهه آخر آزاد شدن از آتش جهنم تقسیم کرده است.

وی با تاکید براینکه هر سه امتیازی برای امت رسول ‌الله(ص) است، گفت: بدین معنی که از همان آغاز ماه رمضان، خداوند به دیده رحمت به بندگانش نگاه می‌نماید.

امام جمعه شهرک بهاران مریوان خاطرنشان کرد: در دهه دوم که ماه رمضان به پانزده می‌رسد، دهه مغفرت نام گرفته یعنی خداوند خود قلم عفو بر گناه ایمانداران آورد.

به گفته ماموستا رستمی، دهه سوم خداوند مسلمانان را از آتش جهنم آزاد می‌کند ماه رمضان تنها ماهی است، که در آن ماه، خداوند با همه اعم از مسلمان یا غیر مسلمان آتش بس اعلام و تمام درهای جهنم بسته و درهای بهشت بر روی مسلمانان  باز می‌شود.

وی اضافه کرد: هنگامی که عید رمضان فرا می‌رسد نماینده پروردگار از طرف الله ندا می‌دهد که ای کسانی که مطیع اوامر دین خدا بوده‌اید به میان اقوام و آشنایان خود برای تبریک عید رفته و جایزه خود را از آسمان بگیرید.

امام جمعه شهرک بهاران مریوان با تاکید براینکه روز عید فطر یک جایزه آسمانی است، افزود: جایزه عبارتست از لقای  پروردگار که هیچ نعمتی بالاتر از آن نیست.

ماموستا رستمی با بیان اینکه هیچ مجلس و جلسه ای خوشتر از نشست با ایمانداران نیست، گفت: پروردگار در آیه ۲۱۵سوره شعرا خطاب به رسولش امر می‌نماید که:« بالهای رحمتت را برای کسانی که از تو تبعیت می‌کنند بگستران »

وی افزود: به واسطه بزرگی و رحمت پروردگار هر دری که بر روی انسان بسته شود در رحمت خداوند بر انسان بسته نخواهد شد.

امام جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه از مشارکت بسیار بالای مردم متدین این شهرستان در راهپیمائی روز قدس تقدیر کرد و افزود: مردم با راهپیمائی از ظلم و ستمی که به مردم مظلوم فلسطین می‌شود، ابراز بیزاری نمودند.

ماموستا رستمی با تاکید براینکه هر نوع توهین در عالم اسلامی  به مقدسات قابل قبول نیست، اضافه کرد: در هر لباسی و در هر مکانی توهین به مقدسات اسلامی اعم از شیعه و سنی ممنوع است و توهین از دیدگاه اسلام خارج است.

وی در ادامه با بیان اینکه حضرت آدم اولین پیامبر روی زمین که خداوند چیزهایی به او آموخت که حتی فرشتگان نیز بلد نبودند، اضافه کرد: حضرت آدم و هوا زمانی که از بهشت اخراج شدند، گفتند « پروردگارا ما بر خویشتن ستم کردیم و اگر بر ما نبخشایى و به ما رحم نکنى مسلما از زیانکاران خواهیم بود. اعراف آیه ۲۳».

امام جمعه شهرک بهاران مریوان گفت: خداوند به آدم فرمود به عرش نگاه کن و آدم با دیدن نام رسول الله(ص) به آن توسل جسته و خداوند آنان را عفو نمود.

ماموستا رستمی با بیان اینکه این عظمت بزرگی برای امت آنحضرت است، گفت: به مفاد حدیث رسول الله(ص) دعا سلاح مومن است.

وی گفت: خداوند در حدیث قدسی می فرماید:« اگر همه شما از اول تا آخر و از انسان تا جن بالای کوهی بلند جمع شده و درخواست رزق کنند، خداوند ترسی نداشته و همه را رزق خواهد داد اما از خزانه خدا چیزی کم نخواهد شد».

امام جمعه شهرک بهاران مریوان در ادامه با تاکید براینکه دعا شرایطی و ارکان خاصی دارد، افزود: دعا وارد قلبی می‌شود که حرام داخلش نشده باشد.

به گفته ماموستا رستمی، دعا نباید با غیبت، تهمت، اذیت و آزار همراه شود چرا که دعا زمانی مورد استجابت الهی قرار می‌گیرد که با اخلاص قلبی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست