امام جمعه اهل سنت شهرستان خنج:
عید قربان سنتی ابراهیمی است/ مسئله ی قربانی، ذبح حیوانات و کمک به فقرا امری ارزشمند است و می تواند جهت فقرزدایی به جامعه ی اسلامی کمک کند
شیخ عبدالصمد ابونجمی گفت: تجمع مسلمین در مکانی واحد به عنوان نمادگاه عید و تجمع بزرگ حج ابراهیمی در بیت الله الحرام به ابهت، ارزش و اهمیت دین اسلام و مردمش می افزاید و امت اسلامی را به وحدت می رساند و به آن بهای بزرگی می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از فارس، شیخ عبدالصمد ابونجمی در مورد جایگاه عید قربان در اسلام اظهار کرد: عید قربان جایگاه خاصی دارد به لحاظ اینکه قرآن به این مسئله پرداخته است و عید قربان سنتی ابراهیمی است.

وی افزود: حضرت ابراهیم کسی بود که به دستور خداوند بنای کعبه را بنا نهاد و سپس به امر خداوند قرار بر این شد که فرزند و جگر گوشه اش اسماعیل را قربانی کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان خنج خاطرنشان کرد: ایشان لبیک امر خدا گفت اما زمانی که به مرحله ی اجرا رسید، برآوردن امر باری تعالی برای خداوند به اثبات رسید و خداوند به جای آن یک قربانی فرستاد.

شیخ ابونجمی تصریح کرد: امروزه ما به تاسی از روش آن حضرت و رسول الله این روز را به عنوان عید مسلمانان قرار داده ایم.

وی افزود: مسئله ی قربانی و ذبح حیوانات و کمک به فقرا امری ارزشمند است و می تواند جهت فقرزدایی به جامعه ی اسلامی کمک کند.

امام جمعه اهل سنت خنج اظهار کرد: در عید سعید فطر هم زمانی که فطریه می دهیم اگر برنامه ریزی درستی صورت گیرد می تواند بسیاری از مشکلات فقرا را حل کند.

شیخ عبدالصمد ابونجمی تصریح کرد: تجمع مسلمین در مکانی واحد به عنوان نمادگاه عید و تجمع بزرگ حج ابراهیمی در بیت الله الحرام به ابهت، ارزش و اهمیت دین اسلام و مردمش می افزاید و امت اسلامی را به وحدت می رساند و به آن بهای بزرگی می دهد.

وی خاطرنشان کرد: نمازهای یومیه، جمعه ها، دو عید و کنگره حج از ارزش های بزرگی است که در اسلام بدون هیچ گونه هزینه ای، میلیون ها انسان جمع شده اند، در دنیا سابقه ندارد جز در عید و در بیت الله الحرام که بدون هیچ هزینه ای انجام می گیرد.

فهرست