غباررویی مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران آستارا در آستانه ماه مبارک رمضان
در آخرین روز های ماه شعبان و در آستانه آغاز ماه رمضان ، همزمان با هفته نکوداشت مساجد مراسم غباررویی مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران شهرستان آستارا برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان در آخرین روز های ماه شعبان و در آستانه آغاز ماه رمضان ، همزمان با هفته نکوداشت مساجد مراسم غباررویی مسجد رسول اکرم (ص) روستای عنبران شهرستان آستارا برگزار شد .

در این مراسم که هرساله در آستانه ماه مبارک رمضان برگزار می شود ؛ خواهران و برادران محلی آستین همت بالا می زنند و با تعمیر ، غباررویی و شست و شوی فرش ها ، این مکان مقدس را برای حضور گرم مومنان و روزه داران در ماه مبارک رمضان آماده می کنند .

حجت الاسلام جابر عباداللهیان در حاشیه این مراسم به رابط خبری شعبه گیلان گفت : هر ساله این مراسم در مسجد با همت اهالی محل انجام می شود و امسال نیز علاوه بر اینکه فرش های مسجد برای شست و شو به قالیشویی برده شده اند و خواهران گرامی در حال غبار رویی محیط داخل مسجد هستند ، قرار است دفتر امام جمعه مورد مرمت و مزاییک کاری قرار بگیرد .

وی با بیان اینکه مساجد بزرگترین پایگاه مبارزه با استکبار جهانی است ، خاطر نشان کرد : مساجد محل ابلاغ احکام دین توسط مبلغ هستند و احکام دینی ما با استکبار ، استعمار و ظلم و ستم در جهان مخالف است .

 

فهرست