شناسه خبر: 8092

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8092

امام جمعه مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک تالش :
غرور آفت اعمال صالح انسان مومن است
حجت الاسلام امام الدین اسدی ، در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت : تقوای الهی یکی از اوصاف دوستان خدا است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، حجت الاسلام امام الدین اسدی، در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک شهرستان تالش با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و گفت: تقوای الهی یکی از اوصاف دوستان خدا است.

وی با اشاره به پشت سرگذاشتن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مهمانی خدا، اظهار داشت: ماه رمضان را پشت سر گذاشتیم و خاطره های شیرین این ماه همانند روزه داری و عبادات و حسنات برای ما باقی مانده است .

امام جمعه اهل سنت مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک در ادامه سخنان خود غرور را عامل تباهی اعمال انسان دانست و خاطر نشان کرد: غرور موجب می شود انسان به حق توجه نکند بنا براین باید در جهت حفظ اندوخته های خود در ماه مبارک رمضان تلاش نماییم زیرا یکی از عواملی که موجب می شود انسان اندوخته خود را در ماه رمضان از دست بدهد غرور است.

وی غرور را آفت اعمال صالح انسان مومن دانست و افزود: انسان ممکن است به خاطر طاعات و عبادات خود در ماه رمضان مغرور شود و به خاطر اعمال صالح خود تکبر ورزد و به سوی زشتی ها روی می آورد.

حجت الاسلام امام الدین اسدی با بیان اینکه انبیا الهی هرگز تسلیم غرور نشدند، زیرا به این حقیقت یقین داشتند که تقسیم بندی و رتبه بندی انسان ها در روز قیامت است و ملاک آن میزان تقوای الهی است، اظهار داشت: سنجش اعمال از سوی خداوند متعال می باشد و در روز قیامت  تنها قاضی پروردگار متعال است و در آن روز افراد دو گروه هستند یکی گروهی که خداوند به آنان سلام می فرماید پس کسانی که در دنیا خاضع بودند و تسلیم غرور نشدند در این گروه قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: گروه دیگر مجرمان هستند و در آنجا دیگر با زرنگی و حقه بازی نمی توانند به مقصود خود برسند و جرمشان پایبند نبودن به عهد خود با خداوند متعال بوده است.

امام جمعه مسجد جامع النبی(ص) روستای تی‌تک تالش گفت: غرور موجب می شود انسان در حلال و حرام کردن اموال به سود خود حکم دهد، به همین دلیل بود که اصحاب و یاران رسول خدا(ص) همواره نگران بودند که اعمالشان از سوی خداوند متعال پذیرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست