بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه گزارش می دهد:
فرانسه؛ رتبه دوم اسلام هراسی در جهان
دیده‌بان اسلام هراسی وابسته به دارالفتوای مصر با ارزیابی حوادث اسلام هراسی در ماه فوریه ۲۰۲۰ ، اعلام کرد که کشورهای جنوب آسیا در رتبه اول و کشور فرانسه در رتبه دوم اسلام هراسی قرار دارند.

به گزارش بخش بین الملل پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به نقل از خبرگزاری تقریب، دیده بان اسلام هراسی وابسته به دارالفتوای مصر اعلام کرد: کار نظارت و تحلیل حوادث اسلام هراسی در ماه فوریه ۲۰۲۰ که ۲۳ حادثه در ۱۱ کشور جهان بوده است، انجام گرفت.

این دیده‌بان گزارش داد: ۱۲ حادثه اسلام هراسی از ۲۳ حادثه در کشورهای جنوب آسیا رخ داده است که در نتیجه آن ۳۴ نفر کشته و ۲۰۰ نفر از هواداران احزاب ضد اسلامی در جنوب آسیا زخمی شدند. اوج حوادث اسلام هراسی در جنوب آسیا در تبعیض قانونی و اداری ضد مسلمانان است که نزدیک به ۴۱٫۶ درصد گزارش شده است و حمله بدنی علیه مسلمانان با ۲۵ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

در این گزارش آمده است که فرانسه با دو حمله افراط گرایان تندرو به مسلمانان، رتبه دوم را در ماه فوریه ۲۰۲۰ از آن خود کرده است. همچنین تدوین قوانین ضد اسلامی همچون تشدید خفقان در مساجد، پایان انتخاب ائمه مساجد از سوی کشورهای دیگر، حذف مجوز کلاس های زبان به عنوان بخشی از حمله به اسلام، ادامه دارد.

این دیده‌بان اعلام کرد: حوادث اسلام هراسی بین سه گروه در کشورهای مختلف متفاوت است. به طوری که اولین گروه شامل ۳۷٫۹ درصد از مسلمانان در کشورهای جنوب آسیاست، دومین گروه ۱۳ درصد از مساجد در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، کانادا، سوئیس، هلند، ایرلند و انگلیس را در برمی گیرد و گروه سوم شامل  ۱۳ درصد از مهاجران که مورد آزار روحی، تبعیض قانونی و تروریسم قرار گرفتند، است.

دیده‌بان اسلام هراسی وابسته به دارالفتوای مصر خواستار توقف اقدامات جریان های افراطی و سخنرانی رهبران آنها ضد مسلمانان شد.

 

فهرست