امام جمعه اهل سنت خوشابر رضوانشهر :
فراگیری قرآن کریم به فرزندانمان درس زندگی و انسانیت می آموزد
حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری در با تاکید بر اهمیت دادن به اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان توسط خانواده ها، اظهار داشت: والدین باید برای اوقات فراغت فرزندان خود در فصل تابستان برنامه ریزی کنند تا این فرصت به بطالت برای آنان نگذرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری در خطبه های نماز جمعه در مسجد آلان خوشابر از توابع شهرستان رضوانشهر با حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت به تقوای الهی سخنان خود را آغاز کرد و با تاکید بر اهمیت دادن به اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در فصل تابستان توسط خانواده ها، اظهار داشت: والدین باید برای اوقات فراغت فرزندان خود در فصل تابستان برنامه ریزی کنند تا این فرصت به بطالت برای آنان نگذرد.

وی فصل تابستان را فرصتی مناسب برای فراگیری و آموزش تعالیم قرآنی عنوان و اضافه کرد: قرآن در بر گیرنده برنامه کامل زندگی است و حاوی داستان های بسیار زیبا و آموزنده و مناسب برای کودکان و نوجوانان است و فراگیری این هدیه آسمانی به فرزندانمان درس زندگی و انسانیت می آموزد و موجب پیشرفت آنان خواهد شد.

امام جمعه اهل سنت مسجد آلان خوشابر با انتقاد از عدم استقبال برخی از خانواده ها از کلاس های فرهنگی و قرآنی در مساجد، گفت: متاسفانه مشاهده می شود که برخی والدین با هزینه های زیاد فرزندان خود را در کلاس های ورزشی، زبان و غیره ثبت نام می کنند اما از کلاس های فرهنگی و قرآنی که با هزینه های ناچیز ارایه می شود استقبال نمی کنند.

وی افزود: ما مخالف علوم و یا مهارت های دیگر نیستم زیرا همه علوم و مهارت ها نیاز جامعه است اما در کنار آنان باید به آموزش قرآن اهمیت دهیم زیرا قرآن رهنمای انسان در دنیا است و اگر قرآنی زندگی کنیم و تفکر قرآنی داشته باشیم صراط مستقیم را درپیش خواهیم گرفت و سعادت مند خواهیم شد.

حجت الاسلام ادریس ذوالفقاری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه اگر می خواهیم سعادت و خوشبختی فرزندان خود را ببینیم آنان را اسلامی تربیت کنیم، گفت: اگر فرهنگ قرآنی در جامعه نهادینه شود بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی برطرف خواهد شد و از بروز بسیاری از آسیب ها پیشگیری می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست