به همت معاونت فرهنگي و امور اجتماعي دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت خراسان
فرایند ثبت نام هفتمین دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان آغاز شد
فرایند ثبت نام هفتمين دوره مسابقات حفظ، قرائت و مفاهیم قرآن كريم ويژه طلاب و روحانیون اهل سنت خراسان آغاز شد.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور از خراسان، معاون فرهنگی و امور اجتماعی دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این دفتر با بیان این مطلب افزود: حسب تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری(حفظه الله) نسبت به توجه جدی به امر تربیت نخبگان قرآنی و ضرورت اهتمام مضاف طلاب و روحانیون به فراگیری و تدبر در قرآن کریم، دبیرخانه شورای برنامه ریزی مناطق قومی از سال ۱۳۹۲، طرح برگزاری مسابقات کشوری قرآن کریم ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت کشور را در دستور کار خود قرار داد و مقرر شد مرحله استانی توسط دفاتر نمایندگی برنامه ریزی و اجرا شود.(لینک ثبت نام)

وی افزود: در همین راستا دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان امسال نیز همانند سال های گذشته اقدام به برگزاری این مسابقات نموده و از واجدین شرایط شرکت در این مسابقات ثبت نام به عمل می آورد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهربان ادامه داد: در این دوره از مسابقات شرکت کنندگان در سه گروه روحانیون و فارغ التحصیلان برادر؛ طلاب برادر و طلاب و مدرسین و فارغ‏التحصیلان مدارس علوم دینی خواهران در رشته های حفظ قرآن کریم، قرائت (تحقیق – ترتیل)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و پژوهش های برتر قرآنی به رقابت خواهند پرداخت.

ایشان با بیان اینکه شرکت‌کنندگان در مسابقات حفظ قرآن کریم، در قالب رشته‌های حفظ ۳جزء، ۵جزء،۱۰جزء،۲۰جزء و۳۰جزء قرآن کریم، به رقابت می‌پردازند، اظهار داشت: مسابقات در رشته قرائت نیز در دو رشته ترتیل و تحقیق برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه صرفا مرحله مقدماتی رشته‌های ترجمه و مفاهیم در شهرستان‌ها برگزار می‌شود، افزود: در این مرحله صرفاً رشته ترجمه و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان محل سکونت یا تحصیل شرکت کننده برگزار شده و نفرات برتر به مرحله نیمه نهایی راه خواهند یافت.

حجت الاسلام والمسلمین مهربان در خصوص منابع آزمون نیز یادآور شد: سوالات آزمون رشته ترجمه و مفاهیم با محوریت تفسیر نور استاد مصطفی خرم دل در مرحله مقدماتی از دو حزب اول جزء ششم  قرآن و ۴۰آیه اول جزوه آیات منتخب موضوعی و در مرحله نیمه نهایی از کل جزء ششم و تمام جزوه مذکور تعیین می‌گردد.

معاون فرهنگی دفتر اهل سنت افزود: در این دوره، رشته «پژوهش های برتر قرآنی» نیز اضافه شده و صرفا در مرحله نهایی برگزار می شود. محققین آثار خود را ارسال و در صورت کسب حد نصاب در فرایند داوری به مرحله نهایی مسابقات دعوت خواهند شد.

ایشان با برشمردن شرایط متسابقین، داشتن مهارت های فنی در رشته مورد نظر را جزء مهمترین این شرایط دانست و اظهار داشت: فعال بودن پرونده حوزوی در سیستم نام و تکمیل فرم ثبت نام از شرایط حضور در این مسابقات است.

حجت الاسلام والمسلمین مهربان با اشاره به اینکه آغاز ثبت نام این مسابقات از روز شنبه ۱۴/۹/۹۸ آغاز و تا روز یکشنبه ۲۵/۹/۹۸ ادامه خواهد داشت، افزود: مسابقه مرحله مقدماتی ۱۰ دیماه و مسابقه مرحله نیمه نهایی نیز اواخر دیماه برگزار خواهد شدکه زمان و مکان دقیق آن متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارائه مدارک به طرق ذیل اقدام نمایند.

  1. مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی
  2. sonnatkh.ir مراجعه به مدیران و رابطین مدارس علوم دینی اهل سنت خراسان همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر شماره تلفن های ذیل آماده پاسخگویی هستند.

برادران: خراسان رضوی (۳۸۵۳۰۲۷۷ داخلی ۱۰۶)، خراسان شمالی ۳۲۷۲۰۷۰۲  خراسان جنوبی ۳۲۲۳۲۲۹۱ و

خواهران: (۳۸۵۳۰۲۷۷ داخلی ۱۱۶)

جزوه نهایی جزء ششم رشته ترجمه و مفاهیم قرآن

جزوه نهایی آیات موضوعی قرآن کریم رشته ترجمه و مفاهیم

دستورالعمل+عمومی+هفتمین+دوره+مسابقات+قرآن+کریم+طلاب+و+روحانیون+اهل+سنت+خراسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست