شناسه خبر: 8571

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=8571

امام جمعه اهل سنت وارده سرای اسالم :
فرزندانمان را اسلامی تربیت کنیم
حجت الاسلام علی پورمحمدی با تاکید بر تشویق خانواده و فرزندان برای روی آوردن آنان به نماز، اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی ما تربیت فرزندان یکی از مهم ترین وظایف پدر و مادر است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از گیلان، حجت الاسلام علی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه در مسجد امام شافعی روستای وارده سرا از توابع بخش اسالم با تاکید بر تشویق خانواده و فرزندان برای روی آوردن آنان به نماز، اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی ما تربیت فرزندان یکی از مهم ترین وظایف پدر و مادر است.

وی با اشاره به نقش والدین در پرورش صحیح فرزندان، اضافه کرد: هر عملی از فرزندانمان در جامعه سر بزند به نوعی بازتاب رفتار خودمان است و رفتار ما چه مثبت و چه منفی باشد بر روی فرزندان موثر است و فرزندان هر عملی را از پدر و مادر مشاهده کنند، آن را اجرا خواهند نمود.

امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای وارده سرای اسالم با اشاره به حدیثی از رسول خدا (ص) که فرمودند؛ فرزند صالح گلی است از گل های بهشت، خاطر نشان کرد: تربیت فرزندان از مهم ترین وظایف والدین است و آنان بیشترین تاثیر را از والدین خود می پذیرند، بنابراین با ترویج فرهنگ اسلامی و تشویق به خواندن نماز آنان را هدایت و پرورش دهیم تا هم در زندگی فردی خود پیشرفت داشته باشند و هم مایه سربلندی ما شوند.

وی با تاکید بر حقوق فرزندان بر والدین، گفت: همانطور که فرزندان در قبال والدین مسئولیت دارند، پدر و مادر نیز در قبال فرزند خود مسئولند و دو وظیفه مهم آنان طبق روایات اسلامی انتخاب اسمی مناسب و پرورش دادن آنان بر اساس آموزه های دینی است.

حجت الاسلام علی پورمحمدی تربیت فرزندان بر اساس آموزه های اسلامی را بسیار حائز اهمیت خواند و تصریح کرد: اگر فرزندانمان را با روش اسلامی تربیت کنیم آینده و عاقبت آنان را تضمین کرده ایم زیرا کسی که در سایه اسلام و قرآن پرورش یابد در همین مسیر باقی خواهد ماند و در همه عرصه های زندگی رضای خدا را در نظر خواهد گرفت.

وی در پایان با اشاره به اهمیت دادن به ازدواج فرزندان و جوانان ، خاطر نشان کرد: اگر فرزندنمان را اسلامی تربیت نماییم، می توانیم اطمینان داشته باشیم که برای موضوع مهم ازدواج انتخاب مناسبی را خواهند داشت و با آسان گرفتن ازدواج برای جوانان راه را برای استقلال و پیشرفت آنان فراهم نماییم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست