ماموستا کلشی‌نژاد:
فرمایشات امام رضا(ع) نزد بزرگان اهل‌سنت از جایگاه والایی برخوردار است
امام جمعه اهل سنت نقده گفت: فرمایشات امام رضا(ع) همواره در نزد علمای بزرگ اهلسنت، از جایگاه والایی برخوردار بوده و این علمای بزرگ، نظرات علمی و دینی امام رضا(ع) را جزو منابع متقن و جزو مسائل عمیق و شرعی قرار داده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ماموستا مامد کلشی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با تسلیت ایام شهادت پیامبر اسلام(ص)، امام حسن(ع) و امام رضا(ع) به تمامی مسلمانان اظهار داشت: امام رضا(ع) شخصیت بزرگ ثلاله و اهلبیت پیامبر اکرم(ص) بود و دیدگاه اهل سنت به این امامان این است که محبت اهل بیت(ع) و احترام آنها واجب بوده چون دستور نبی‌مکرم اسلام(ص) است.

وی تصریح کرد: امام رضا(ع) از دیدگاه اهلسنت مورد اکرام و احترام فراوانی بوده و علمای تراز اول و هر چهار مذهب اهل سنت همواره با احترام و به بزرگی از ایشان یاد می‌کنند چون فردی متقی بوده و جذب زائران شیعه و سنی به بارگاه مطهر امام رضا(ع) نشان از محبت مسلمان نسبت به ائمه اطهار(ع) دارد.

امام جمعه اهل سنت نقده گفت: همه ساله عاشقان و شیفتگان آن حضرت از سراسر ایران اسلامی و از سایر کشورهای مسلمان، به مشهد مقدس عزیمت کرده و در نزد امام رضا(ع) به راز و نیاز می‌پردازند و حوائج خود را از امام خود درخواست می‌کنند.

وی بیان کرد: تمام امامان از ثلاله پاکی بوده که خداوند متعال همه کائنات را به خاطر آنها خلق کرده و اخلاق و کردار امام رضا(ع) به مانند پیامبر اسلام(ص) بوده است.

ماموستا کلشی نژاد گفت: فرمایشات امام رضا(ع) همواره در نزد علمای بزرگ اهلسنت، از جایگاه والایی برخوردار بوده و این علمای بزرگ، نظرات علمی و دینی امام رضا(ع) را جزو منابع متقن و جزو مسائل عمیق و شرعی قرار داده‌اند.

وی اظهار داشت: همچنین علمای برجسته جهانی نیز اعتراف کردهاند که اخلاق امام رضا(ع) برگرفته از حضرت محمد(ص) بوده و از سوی دیگر یکی از ویژگیهای بارز ایشان نیز تقوای الهی بوده و از سوی دیگر با وجود اینکه در برابر ظلم هیچ گاه کوتاه نمی‌آمد اما با حاکمان ظالم با گذشت و مدارا برخورد می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست