شناسه خبر: 39289

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=39289

فرهنگ ایثار و شهادت؛ جان‌مایه انقلاب اسلامی

به گزارش پایگاه خبری دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از هرمزگان، به نقل از خبرگزاری فارس ، این روزها که حال و هوای هرمزگان مزین به برگزاری کنگره ۱۵۰۰ شهید استان است، آنچه بر شکوه و عظمت این یادواره بزرگ ملی می‌افزاید، ارج نهادن به فرهنگی است که توانست انقلاب اسلامی ملت ایران را در برابر طوفان عظیمی که دشمنی‌ها که از همان ابتدای پیروزی انقلاب برای در هم کوبیدن استقلال و عظمت یک ملت به راه انداخته بودند، سربلند ساخته و حماسه بزرگ مقاومت را در عصر حاضر بیافریند.

انقلاب ما محصول فرهنگ ایثار و شهادت است که جان مایه آن را روحیه جهادی و بسیجی می‌سازد و انسان‌ها را به تعبیر سید شهیدان اهل قلم از دورترین و نزدیک‌ترین نقاط ایران برای یک مواجهه بزرگ با دنیای استکبار و دفع بزرگ‌ترین تعرض به خاک این سرزمین در اعصار اخیر به کربلای جبهه‌ها می‌رساند تا یاریگر حق در دنیای سیاهی و تباهی باشند.

بواقع دوران ۸ ساله دفاع مقدس از چنان بار عظیم فکری و اعتقادی برخوردار بود که ریشه در عمق تاریخ و هویت ملی ما نهاد و سبب شد تا فرهنگی از آن برآید که محصول اخلاص و ایمان رزمندگان در جبهه‌ها بود.

شهادت وسیع‌ترین و بیکرانه‌ ترین واژه‌ای است که می‌توان در سرنوشت بشر در این کره خاکی یافت. چرا که شهید پیش از آن که مرگ به سراغ او بیاید، خودش به استقبال آن می‌رود و هدفی بزرگ را نشانه می‌رود که منتهی به رضایت الهی است و همین امر سبب می‌شود تا خون شهید در رگ‌های جامعه همواره جاری باشد و رسم و یاد شهادت هرگز از یاد‌ها نرود.

در حقیقیت، جاری بودن اندیشه ایثار در سراسر جبهه‌های حق علیه باطل موجب شد تا جنگ به عنوان بخشی از هدف غایی رزمندگان اسلام به پیروزی بزرگی بدل شود که در ذهن هیچ استراتژیست بین‌المللی به دلیل حمایت‌های بی‌پایان استکبارگران از صدام نگنجد.

امروز در هزارتوی گرفتاری‌ها و پیچیدگی‌های روزمره که بشر را سخت به خود مشغول داشته است، تنها وزیدن عطر شهیدی است که می‌تواند روح آدمی را جلا داده و ما را از قید و بندهای این زندگی‌های سرد نجات بخشد و چه خوش سعادتیم که ما در عصری حیات یافته‌ایم که بشر به حدی از فهم و اندیشه و کمال دست یافته است که خود در پی سعادت دو عالم، به دنبال راهی برای مجاهدت می‌گردد.

مجاهدین راه حق چه به فیض عظیم الهی دست یابند و چه بسیجی‌وار در هر میدانی راه جهاد در پیش گیرند، ره یافتگان وصال‌اند و مگر خدا نفرموده که مرگ در راه خدمت در هر میدانی شهادت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست