شناسه خبر: 4117

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4117

خطيب نماز جمعه اهل سنت بجنورد:
فضایل ماه مبارک رمضان قابل شمارش نیست
جبار آخوند داوری گفت: اگر انسان بداند در ماه مبارک رمضان، چه ثوابی نهفته است، آرزو می کند که تمامی ماه های سال ماه رمضان باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از خراسان، جبار آخوند داوری خطیب این هفته نماز جمعه اهل سنت بجنورد، با تبریک فرارسیدن ماه رمضان، این ماه را فرصتی برای ارتباط بیشتر با خدا دانست و اظهار داشت: اگر انسان بداند در ماه مبارک رمضان، چه ثوابی نهفته است، آرزو می کند که تمامی ماه های سال ماه رمضان باشد.

وی افزود: اگر انسان در ماه رمضان نماز نفل بخواند و صدقه نفل بدهد، ثواب زیادی داده خواهد شد.

وی با اشاره به حدیثی از رسول الله (ص) اظهار داشت: رسول الله می فرماید، اگر فردی در ماه رمضان بدون عذر شرعی، روزه خود را ترک کند، اگر ۱۰۰۰ سال عمر کند و ۱۰۰۰ سال روزه بگیرد به اندازه یک روزه ماه مبارک رمضان نمی رسد و آن درجه ای که خداوند در ماه رمضان گذاشته در ماه های دیگر نگذاشته است.

آخوند داوری ابراز داشت: رسول الله فرموده اند، که با دادن افطاری به دیگران، خود را از آتش جهنم رهایی بخشید. صحابه گفتند یا رسول الله ما برای خوردن خود چیزی نداریم و چگونه به دیگران افطاری دهیم؟ رسول الله فرمودند، با دادن فقط یک خرما و یک لیوان آب، خود را از ثواب بهره مند کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست