شناسه خبر: 4639

لینک کوتاه صفحه

https://dmsonnat.ir/?p=4639

مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج
فضای باز برای انتقاد از کج روی‌های مسئولان ایجاد شود
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: باید فضای باز در جامعه ایجاد شود که کج روی‌های مسئولان به راحتی مورد انتقاد قرار گیرند.

به گزارش دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کردستان، ماموستا اقبال بهمنی در شورای امر به معروف و نهی از منکر سنندج، اظهار کرد:‌ اگر در جامعه منکری مشاهده شد و مردم به آن حساسیت نشان نداند مورد لعنت خداوند قرار می‌گیرند.
وی افزود: باید فضای باز در جامعه ایجاد شود که کج روی‌های مسئولان به راحتی مورد انتقاد قرار گیرند.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج بر رعایت شئونات اسلامی در جامعه بویژه در ماه رمضان اشاره کرد و گفت:‌ همگی باید نسبت به امر به معروف و نهی از منکر اهتمام داشته باشیم و از منکرات موجود در اجتماع به راحتی و بدون توجه عبور نکنیم.
ماموستا عنایتی خاطرنشان کرد: روزه یکی از ستون‌های پنجگانه دین مقدس اسلام است که خداوند متعال آنرا بر امت‌های پیش از ما نیز در ایام مخصوص به خودشان واجب کرده است.
به گفته وی، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید امت پیامبر به دلیل امر به معروف و ناهی از منکر بودن بهترین امت‌ها هستند.
وی با بیان اینکه در هر جامعه‌ بشری به مرور زمان عده‌ای پیدا می‌شوند که افعال منکر را ترویج می‌دهند،گفت:این افراد سعی دارند جامعه را به ستم و تباهی بکشاند و در چنین شرایطی وجود انسان‌هایی که نهی از منکر می‌کنند نیازی ضروری است.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج اضافه کرد: دین اسلام همواره بر امر به معروف و نهی از منکر تأکید داشته و افراد در چنین جامعه‌ای باید بر اساس این دستور دین اسلام حرکت کنند.
وی با تاکید براینکه هر جامعه‌ای تعریف خاصی برای امر به معروف و نهی از منکر دارد، افزود: معروفات در جامعه اسلامی بر اساس دیدگاه و قانون قرآن و دین تعریف می‌شوند و ما به عنوان پیروان دین اسلام باید تمام توان و تلاش خود را بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در جامعه بکار ببندیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست